محکومیت ترامپ در 34 اتهام؛ او حکم را «مایه شرمساری» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت منصفه دادگاه نیویورک با صدور حکم خود علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، او‌ را در 34 اتهام پرونده پرداخت «حق‌السکوت» مجرم دانست.
قرار است این دادگاه در 11 جولای آینده، حکم نهایی خود را در این خصوص صادر کند.

دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه دهم خرداد به «جعل سوابق تجاری» برای «پنهان کردن پرداخت پول برای جلب سکوت» ستاره پورن محکوم شد.
با این حکم رای هیات منصفه 12 نفره به محاکمه شش هفته‌ای ترامپ پایان داد که در آن دادستان‌ها رئیس جمهوری سابق را به سازماندهی یک توطئه غیرقانونی برای تأثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 متهم کردند.

واکنش ترامپ

از سوی دیگر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در واکنش به تصمیم «هیئت منصفه» گفت: «من بی‌گناهم و همه این تقلب‌ها توسط جو بایدن انجام شده است.»

ترامپ محکومیت خود را «مایه شرمساری» دانست و بر بی‌گناهی خود از همه اتهامات پافشاری کرد. او همچنین اظهار داشت: «حکم واقعی را رای دهندگان در 5 نوامبر صادر خواهند کرد.»

«خوان مرچان»، قاضی دادگاه در هفته‌های آینده درباره حکم ترامپ تصمیم گیری خواهد کرد.

وب سایت خبری «پولیتیکو» در گزارش خود در این خصوص نوشت که جعل سوابق تجاری حداکثر چهار سال زندان دارد، اما از آنجایی که این جرم غیرخشونت آمیز است و ترامپ سابقه محکومیت قبلی نداشته است، مدت زندان او نامشخص است. قاضی مرچان در عوض می‌تواند به حبس خانگی، مشروط یا آزادی تحت نظارت حکم صادر کند.
این قاضی همچنین می‌تواند جریمه نقدی یا خدمات اجتماعی را بر علیه ترامپ اعمال کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید