اوکراین: استفاده از تسلیحات غربی برای حمله به روسیه توان دفاع ما را تقویت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اشتفن هبستریت، سخنگوی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، جمعه 11 خرداد اعلام کرد برلین به اوکراین اجازه داد از تسلیحاتی که آلمان به این کشور ارائه کرده، برای حمله به اهداف داخل روسیه استفاده کند. این تصمیم یک روز پس از اقدام مشابه آمریکا اعلام شد.

سخنگوی شولتس در بیانیه‌ای تاکید کرد کی‌یف «بر اساس قوانین بین‌المللی حق دفاع از خود» در برابر حملاتی که از مناطق داخل روسیه نزدیک به مرز اوکراین انجام می‌شود، را دارد.»

نهاد ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که اجازه کاخ سفید برای استفاده اوکراین از تسلیحات آمریکایی برای حمله به اهداف داخل روسیه، به‌طور چشمگیری توان دفاعی این کشور را در برابر حملات روسیه تقویت خواهد کرد.

درخواست زلنسکی از سوئد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که به سوئد سفر کرده است، اعلام کرد از متحدان کشورش در شمال اروپا درخواست ارسال تسلیحات بیشتری برای ارتش اوکراین می‌کند. زلنسکی طی روزهای اخیر به پایتخت‌های اروپایی سفر کرده تا کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به ارائه کمک‌های نظامی بیشتر برای ارتش اوکراین تشویق کند.

ارتش اوکراین در هفته‌های اخیر به‌دلیل حملات پیوسته روسیه با چالش‌های زیادی مواجه شده و بخشی از مناطق تحت کنترل خود را از دست داده است.

زلنسکی اعلام کرد که با رهبران سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ دیدار و چندین توافق امنیتی دوجانبه امضا خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید