ارتش آمریکا: دو موشک‌انداز حوثی‌ها در یمن را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، پنج‌شنبه 10 خرداد اعلام کرد نیروهای ایالات متحده دو موشک‌انداز در منطقه تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کردند.

«سنتکام» در بیانیه‌ای اعلام کرد، این حمله سه‌شنبه 8 خرداد انجام شده است.

این سازمان در بیانیه‌اش اعلام کرد، نیروهای آمریکایی دو پهپاد حوثی‌های در مناطق تحت کنترلشان بر فراز دریای سرخ را در روز چهارشنبه 9 خرداد نیز منهدم کردند.

سنتکام افزود: «حوثی‌ها دو موشک ضد کشتی بر فراز دریای سرخ شلیک کردند که هیچ‌گونه آسیبی وارد نشده است.»

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها پیشتر اعلام کرد این گروه 3 کشتی در دریای سرخ، دو کشتی در دریای عرب و یک کشتی در دریای مدیترانه را هدف قرار داده‌اند. او مدعی شد این کشتی‌ها به مقصد اسرائیل در حال حرکت بودند.

سخنگوی حوثی‌ها توضیح داد، کشتی دریای مدیترانه هدف اصابت چندین موشک بالدار قرار گرفته است.

وی افزود که در این حملات گروه حوثی کشتی‌های «Moorea»، «Celedi»، «Alba» و «Maersk Hartford Minerva Antonia» هدف گرفته شده‌اند.

حملات به کشتی‌ها

گروه حوثی چندین ماه است که در همبستگی با فلسطینی‌ها در نوار غزه، به کشتی‌های نزدیکی آب‌های این کشور حملاتی را انجام می‌دهند.

شبه‌نظامیان حوثی از 19 نوامبر، یک ماه پس از آغاز جنگ غزه، بیش از 100 کشتی در دریای سرخ و دریای عرب را به اتهام ارتباط با اسرائیل مورد حملات پهپادی و موشکی قرار داده است.

اداره دریانوردی آمریکا اواخر ماه آوریل اعلام کرد حوثی‌ها از نوامبر سال گذشته با حمله بر بیش از 50 کشتی، یک کشتی را توقیف و یک کشتی دیگر را غرق کرده‌اند.

این حملات بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تری در اطراف آفریقا را طی کنند.

ایالات متحده و بریتانیا بارها مواضع حوثی‌ها را با هدف ایجاد اختلال و تضعیف توانایی این گروه در حمله به کشتی‌ها و تهدید تجارت جهانی بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید