حمله به نیروهای پاکستانی در مرز با افغانستان؛ 5 سرباز و 5 شبه‌نظامی کشته شدند

گروه تحریک طالبان پاکستان (TTP) با نشر بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در یک حمله به پاسگاه امنیتی نیروهای پاکستانی در نزدیکی مرز با افغانستان پنج سرباز پاکستانی و پنج مهاجم کشته شدند.

به گزارش شبکه «صدای آمریکا»، مهاجمان مسلح بامداد دوشنبه 7 خرداد به یک پاسگاه امنیتی پاکستان در نزدیکی مرز با افغانستان حمله کردند که منجر به کشته شدن پنج سرباز و پنج مهاجم شد.

مقامات امنیتی پاکستان اعلام کردند که این حمله در «دره تیره» در شمال غربی استان خیبر پختونخوا رخ داده و همچنین منجر به زخمی شدن شش سرباز شده است.

گروه تحریک طالبان پاکستان (TTP) با نشر بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

این حمله در نزدیکی مرز با افغانستان در حالی رخ داد که محسن نقوی، وزیر کشور پاکستان، روز گذشته (یکشنبه 6 خرداد) در نشستی از طالبان افغان خواست که اعضای تحریک طالبان پاکستان از جمله رهبر این گروه را دستگیر و به دولت پاکستان تحویل دهد‌.

محسن نقوی گفت: «ما از حکومت موقت طالبان می‌خواهیم که سران تحریک طالبان پاکستان از جمله نور ولی محسود رهبر این گروه را بازداشت کنند و به پاکستان تحویل دهند تا روابط دوستانه دو کشور حفظ شود.»

نقوی افزود: «تروریست‌ها از ضعف‌های حکومت موقت افغانستان سوء استفاده و برای امنیت پاکستان از آن سوی مرز مشکل ایجاد می‌کنند.»

وزیر کشور پاکستان با اشاره به حمله تروریستی علیه شهروندان چینی در بشام، این عملیات را توطئه و طراحی تحریک طالبان پاکستان خواند و افزود: «تروریست‌های درگیر در این رویداد دستگیر شده‌اند و ما شواهد غیرقابل انکاری در این مورد داریم.»

طالبان افغانستان اما همواره این ادعاهای پاکستان را رد کرده و تاکید کرده اند که هیچ گروه مسلح در خاک افغانستان فعالیت ندارد.

اخیرا ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان افغانستان در مصاحبه‌ای گفت که خاک افغانستان تهدیدی برای دیگران نیست.

مجاهد در صحبت با «رادیو و تلویزیون ملی افغانستان» که تحت اداره طالبان است، گفت: «هیچ گروه خودسر در کشور حضور ندارد و خاک افغانستان تهدیدی برای کشورهای منطقه و جهان نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید