سفیر روسیه در واشینگتن: حمله بایدن به پوتین توهین به ملت روسيه است

رئیس جمهورى آمریکا در سخنرانی خود در جمع فارغ التحصیلان آکادمی نظامی آمریکا در وست پوینت همتای روسی خود را «سلطه‌گر ظالم» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه، یکشنبه 6 خرداد ماه در واشینگتن گفت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با حملات خود به ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه به کل مردم این کشور توهین می‌کند و این برای یک رئیس جمهوری غیرقابل قبول است.

جو بایدن، شنبه در سخنرانی خود در جمع فارغ التحصیلان آکادمی نظامی آمریکا در وست پوینت در نیویورک، اظهارات توهین آمیز دیگری را علیه پوتین بیان کرد و او را «سلطه‌گری ظالم» توصیف کرد.

آنتونوف گفت: «من چنین رفتاری را برای هر سیاستمدار مسئول غیرقابل قبول می‌دانم، چه رسد به رئیس جمهوری یک کشور. وقاحت کلامی و تلاش برای ابراز وجود به قیمت تخریب رئیس جمهوری ما نشان‌دهنده خشم واشینگتن از روسیه و اینکه مسکو از نظر آمریکا «نظم جهانی مبتنی بر قوانین» را به چالش می‌کشد».

سفیر روسیه تاکید کرد: «زمان آن فرا رسیده است که محافل حاکم محلی این واقعیت را بپذیرند که ما همچنان به دنبال سیاست مستقل و حاکمیت مبتنی بر منافع ملی خواهیم بود».

آنتونوف تاکید کرد که بایدن با انجام حملات علیه پوتین به تمام مردم روسیه که اتحاد تزلزل ناپذیری نسبت به رهبر کشور خود نشان می‌دهند، توهین کرده است.

رئیس‌جمهوری روسیه در 22 فوریه در واکنش به توهین‌های بایدن به او گفت، پاسخ بایدن به این روش‌ها تأکید می‌کند که او به عنوان رئیس‌جمهوری ایالات متحده برای فدراسیون روسیه از دونالد ترامپ جمهوری‌خواه بهتر است.

او حملات را که بایدن به آنها متوسل می‌شود را صرفاً تأییدی بر حرکت روسیه در مسیر درست توصیف کرد.

در همین حال دمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا، گفت که چنین اظهاراتی از سوی بایدن فقط به خود ایالات متحده توهین می‌کند چرا که چنین اظهاراتی برای ایالت متحده «شرمی بزرگ» محسوب می‌شود.

پوتین دیروز شنبه در افتتاحیه نشست خود با مسئولان شرکت‌های صنایع دفاعی تاکید کرد که روسیه برای تضمین پیروزی خود باید همیشه یک قدم جلوتر از دشمن باشد.

او گفت: «تاکید می‌کنم که باید همیشه یک قدم جلوتر از دشمن باشیم و آن وقت پیروزی ما تضمین می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید