ترانه‌خوانی جوان‌های آلمانی در حمایت از هیتلر خشم مردم را برانگیخت

پدیده راست‌گرایان افراطی در آلمان با نفرت از مهاجران، خارجی‌ها، نژادپرستی و تا حدودی مخالفت با دموکراسی شناخته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نزدیک به 80 سال از مرگ آدولف هیتلر، رهبر نازی‌ها می‌گذرد اما زنده‌شدن خاطرات مربوط به او طی ساعات گذشته در یک مهمانی در یکی از جزایر آلمان، خشم گسترده‌ای را برانگیخت.

فیلم منتشرشده از یک مهمانی، افرادی را نشان می‌دهد که به جای متن یک ترانه دیسکو ایتالیایی، شعار نازی‌ها را سر می‌دهند. این اقدام موجی از خشم را در این کشور برانگیخت.

به گزارش «گاردین»، این ویدئو گروهی را در جزیره زیلت آلمان نشان می‌دهد که در حال جشن گرفتن بوده و با ترانه «عشق پایدار» (L'AMOUR TOUJOURS) ساخته جی‌جی دی‌آگوستینو ، آهنگ‌ساز ایتالیایی می‌رقصند. زیلت به عنوان جزیره‌ای برای تعطیلات ثروتمندان و افراد مشهور آلمان شناخته می‌شود.

برخی از اعضای این گروه به جای متن غیرسیاسی آهنگ ایتالیایی، شعار قدیمی نازی‌ها «آلمان متعلق آلمانی‌ها است- خارجی‌ها را اخراج کنید»، را می‌خوانند. مردی نیز دست راست خود را به نشانه سلام نازی بلند کرده و با تقلید از سبیل هیتلر، دو انگشتش را بالای لب خود گذاشته است.

پس از انتشار این ویدئو، پلیس ایالت شلسویگ-هولشتاین آلمان اعلام کرد در حال بررسی این ویدئو برای یافتن محتوای جنایی مرتبط است و تصریح کرد شعار و سلام نازی در آلمان اقدامی غیرقانونی است.

نازیسم و راست افراطی

شعار «آلمان متعلق به آلمانی‌هاست - خارجی برو بیرون» شعاری است که در قرن نوزدهم آغاز شد و آدولف هیتلر از آن استفاده کرد. حزب راست افراطی «دموکراتیک ملی» نیز به عنوان شعار انتخاباتی آن را انتخاب کرد.

به گزارش «رادیو باواریا»، نسخه نازی ترانه «عشق پایدار» در تجمع‌های عمومی و باشگاه‌های رقص شبانه در نقاط مختلف آلمان محبوب شده است.

آلمان در جلوگیری از ظهور احزاب و گروه‌های راست افراطی که از سوی مسئولان به عنوان بزرگترین تهدید برای دموکراسی این کشور اروپایی شناخته می‌شود، با مشکلاتی مواجه است.

بر اساس برخی از گزارش‌های جدید، شکل‌گیری جناح راست افراطی آلمان در دوران چالش اقتصادی این کشور و عدم اعتماد جامعه به دولت، در حال افزایش است.

پدیده راست‌گرایان افراطی در آلمان با نفرت از مهاجران، خارجی‌ها، نژادپرستی و تا حدودی مخالفت با دموکراسی شناخته می‌شود.

این جریان‌ها از طریق سازمان‌های غیرقانونی فعال و احزابی مانند حزب ملی دموکراتیک آلمان (NPD)، حزب جمهوری‌خواهان و حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) فعالیت می‌کنند.

یکی دیگر از احزاب مرتبط با این جریان، حزب حزب رایش سوسیالیست (SRP) است که پس از جنگ جهانی دوم تأسیس شد. این حزب خود را وارث حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان (NSDAP) که توسط هیتلر بنیان‌گذاری شده بود، می‌دانست. فعالیت حزب رایش سوسیالیست در سال 1952 ممنوع اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید