نیکی هیلی می‌گوید به ترامپ رای می‌دهد

هیلی به‌رغم عدم شرکت در مبارزات انتخاباتی، همچنان بیش از 10 درصد آراء رقابت‌های مقدماتی را به خود اختصاص داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی هیلی، رقیب جمهوری‌خواه سابق دونالد ترامپ، چهارشنبه گفت به‌رغم انتقادهای شدید وی از رقیب سابقش در جریان مبارزات انتخاباتی، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر به ترامپ رای می‌دهد.

به گزارش «رویترز»، با وجودی که هیلی‌ کارزار خود برای نامزدی ریاست جمهوری از سوی جمهوری‌خواهان را در ماه مارس خاتمه داد، نام او همچنان در برگه‌های رای باقی است، و به‌رغم عدم شرکت در مبارزات انتخاباتی، همچنان بیش از 10 درصد آراء رقابت‌های مقدماتی را به خود اختصاص داده است.

گمانه‌زنی‌های زیادی درباره اینکه چه کسی آرای حامیان هیلی را دریافت خواهد کرد وجود دارد. بسیاری از این آراء متعلق به جمهوری‌خواهان و مستقل‌های ناراضی از ترامپ است، و برخی از دموکرات‌ها نیز از هیلی حمایت کرده‌ بودند.

هیلی که در ابتدای دوران ریاست جمهوری ترامپ به مدت دو سال سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود، هرگز نتوانست به طور جدی رئیس‌جمهوری سابق را برای نامزدی به چالش بکشد، و تنها در یک ایالت و منطقه کلمبیا پیروز شد.

به گفته رویترز، با این وجود، حملات شدید هیلی به شخصیت و شایستگی ترامپ در ماه‌های پایانی مبارزات انتخاباتی‌اش، وی را به پرچمدار شاخه رو به زوال ضد ترامپ در حزب جمهوری‌خواه تبدیل کرد.

هیلی روز چهارشنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ در «موسسه هادسون» به حضار گفت: «سیاست‌های ترامپ کامل نبود. من بارها و بارها این را روشن کرده‌ام. اما بایدن یک فاجعه است. بنابراین من به ترامپ رای می‌دهم.»

این رویداد اولین حضور عمومی هیلی از زمان خاتمه کارزار انتخاباتی‌اش بود. وی زمانی که کارزار انتخاباتی خود را پایان داد، از ترامپ حمایت نکرد، و هنوز هم رسماً این کار را نکرده است. او بارها گفته که اگر ترامپ رای هواداران وی را می‌خواهد، باید خودش با آنها تماس بگیرد و راضی‌شان کند تا به او رای بدهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید