مسکو: اعزام سربازان فرانسوی به اوکراین با پاسخ غیرسیاسی ما مواجه خواهد شد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه روسیه گفت که اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین خطر درگیری بین دو کشور مجهز به سلاح هسته‌ای را افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت خارجه روسیه، چهارشنبه دوم خرداد، گفت اگر فرانسه نیروهای خود را به اوکراین بفرستد، پاسخ مسکو تنها سیاسی نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری روسیه آرتیوم استودنیکوف، رئیس بخش اروپایی وزارت خارجه روسیه گفت که مسکو درباره این موضوع به پاریس هشدار داده است.

این مسئول روسی اما دقیقا مشخص نکرد که روسیه در پاسخ به چنین رویدادی چه اقداماتی را انجام خواهد داد.

استودنیکوف افزود: «اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین خطر درگیری بین دو کشور مجهز به سلاح هسته‌‌ای را افزایش می دهد».

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه به‌تازگی دوباره بر تمایل برای اعزام نیرو به اوکراین تاکید کرد.

او در مصاحبه‌ای با مجله بریتانیایی اکونومیست که در ابتدای ماه جاری منتشر شد، گفت که اگر مسکو به «خط مقدم» اوکراین نفوذ کند و در صورت درخواست کمک از کی‌یف این موضوع (اعزام نیرو) باید مطرح شود.

رئیس‌جمهوری فرانسه در این مصاحبه افزود: «اگر روس‌ها به خطوط مقدم نفوذ کنند و درخواست اوکراینی در این زمینه دریافت شود که هنوز اتفاق نیفتاده است، باید این موضوع را به‌طور مشروع مطرح کنیم».

وی همچنین اظهار داشت:«حذف موضوع اعزام نیرو به اوکراین از این به بعد به این معنی است که ما از دو سال گذشته پس از آغاز عملیات روسیه در فوریه 2022، زمانی که کشورهای ناتو در ابتدا با ارسال تانک و هواپیما به اوکراین مخالفت کردند و سپس نظر خود را تغییر دادند، درس عبرت نگرفتیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید