کاخ سفید: به توافق امنیتی و هسته‌ای با سعودی نزدیک می‌شویم

ولی‌عهد سعودی یکشنبه با مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و روابط راهبردی و راه‌های تقویت آن را در زمینه‌های مختلف، بررسی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده و سعودی به توافق نهایی در مورد تضمین‌های امنیتی و کمک‌های غیرنظامی هسته‌ای نزدیک می‌شوند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا، سه‌شنبه یکم خرداد، گفت که آمریکا و سعودی به مجموعه‌ای از هماهنگی‌های شبه‌نهایی برای یک توافق دفاعی دوجانبه دست یافتند که شامل یک مولفه امنیتی و مولفه دیگری در زمینه انرژی هسته‌ای غیرنظامی است.

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی یکشنبه با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و روابط راهبردی و راه‌های تقویت آن را در زمینه‌های مختلف، بررسی کرد.

در این دیدار در خصوص نسخه شبه‌نهایی پیش‌نویس توافقنامه‌های راهبردی میان پادشاهی عربی سعودی و آمریکا که در حال تکمیل است، صحبت شد. همچنین دو طرف در ارتباط با موضوع فلسطین برای یافتن یک مسیر معتبر در راستای راه حل دوکشوری و برآورده کردن خواسته‌های مردم فلسطین و حقوق مشروع آنها گفت‌وگو کردند.

رخدادهای منطقه‌ای از جمله اوضاع جاری در غزه و ضرورت توقف جنگ و تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه نیز از دیگر محورهای مطرح شده در دیدار بن سلمان و سالیوان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید