زلنسکی خواستار افزایش کمک متحدان به اوکراین شد

زلنسکی: تمام تصمیمات مهم را یک سال دیرتر می‌گیریم. اول دو گام به عقب برمی‌داریم و بعد یک گام بزرگ رو به جلو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری «رویترز» خواستار درگیری مستقیم متحدان غربی اوکراین با روسیه شد و تاکید کرد آنها خیلی طول می‌دهند تا تصمیمات کلیدی درباره حمایت نظامی از اوکراین بگیرند.

زلنسکی گفت که وی شرکای خود را تحت فشار قرار خواهد داد تا با کمک به رهگیری موشک‌های روسی بر فراز اوکراین و مجوز دادن به کی‌یف برای استفاده از سلاح‌های غربی علیه تجهیزات نظامی دشمن که در نزدیکی مرز قرار دارد، مستقیماً در جنگ شرکت کنند.

به گفته رویترز، زلنسکی که تی‌شرت و شلوار خاکی مشهور خود را پوشیده بود، گفت اوضاع میدان نبرد در یکی از دشوارترین موقعیت‌هایی قرار دارد که از زمان آغاز تهاجم تمام‌عیار روسیه به اوکراین در فوریه 2022 وجود داشته است.

ارتش روسیه طی هفته‌های اخیر به شمال شرقی اوکراین حملاتی کرده که باعث شده قابلیت‌های دفاعی تضعیف‌شده اوکراین هرچه بیشتر تحت فشار قرار بگیرد. روسیه همچنین نبردهای بعضا شدیدی در مناطق شرقی اوکراین صورت داده که منجر به اشغال بخش‌هایی از دونباس شده است.

زلنسکی گفت: «جنگ بسیار شدیدی در دونباس در جریان است. انگار اصلا هیچ‌کس متوجه نیست که در شرق اوکراین، به ویژه در دونباس، پوکروفسک، کوراخوف، و چسیف یار نبردهای سهمگینی در حال روی دادن است.»

زلنسکی در گفت‌وگوی خود با رویترز خواستار کمک‌های نظامی سریع‌تر ایالات متحده و سایر شرکا به اوکراین شد. بر اساس یک بسته کمکی نظامی که کنگره ایالات متحده به تازگی تصویب کرد، اخیرا تسلیحاتی به اوکراین رسید، اما به دلیل درگیری‌های سیاسی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، کنگره چندین ماه برای تصویب نهایی این بسته وقت صرف کرد.

رئیس‌جمهوری اوکراین از این روند کند کمک‌رسانی گلایه کرد و به رویترز گفت: «تمام تصمیمات مهم را یک سال دیرتر می‌گیریم. اول دو گام به عقب برمی‌داریم و بعد یک گام بزرگ رو به جلو. باید این الگو را کمی تغییر دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید