دانشجویان حامی فلسطین کالج مورهاوس بایدن را «دروغگو» خواندند

دانشکده مورهاوس، کالجی تاریخی و کانون فعالیت مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حقوق مدنی سیاهپوستان امریکا، از ماه گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی در حمایت از فلسطینیان بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان مراسم فارغ التحصیلی دانشکده «مورهاوس» در آتلانتا در یکشنبه 30 اردیبهشت با تظاهرات دانشجویان معترض روبرو شد.

به گزارش «نیوزویک»، دانشجویان معترض با سر دادن شعارهایی علیه بایدن، او را به دلیل نحوه تعاملش با جنگ جاری در نوار غزه، دروغگو خواندند.

به‌رغم این اعتراضات، دیوید توماس، رئیس دانشکده«مورهاوس»، با ابقای بایدن به عنوان سخنران این مراسم، اظهار داشت که اگر تظاهرات، مراسم را فرا گیرد، فورا جشن فارغ التحصیلی را متوقف خواهد کرد.

اندرو داگلاس، استاد دانشکده «مورهاوس»، ویدئویی از دانشجویان معترض منتشر کرد که شعار می‌دادند: «بایدن، بایدن، تو دروغگو هستی، ما خواستار آتش‌بس هستیم».
داگلاس در کامنت خود نوشت: «امروز، در سالروز تولد مالکوم ایکس، ما در خیابان‌ها هستیم»

عکس‌ها و فیلم‌های دیگری نیز از تظاهرات در وب‌سایت«ایکس»، منتشر شد که بسیاری از معترضان چفیه به سر با در دست داشتن پرچم فلسطین را نشان داد.

شعار در حمایت از غزه

بنرهایی هم در میان معترضان با مضامین «فلسطین آزاد »، « آتش‌بس اکنون»، «تسلیح اسرائیل را «متوقف کنید» و «فقط به نسل‌کشی بگو نه» بالا رفت.

ویدئویی که توسط سینابو رامو، روزنامه نگار در وب سایت «ایکس» منتشر شد، عابرانی که در حال شیپور زدن در حمایت از ده‌ها تظاهرکننده حامی فلسطین بودند را نشان داد.

بریتنی ادنی، خبرنگار کانال «فاکس 5 »آتلانتا نیز ویدئویی را در «ایکس» منتشر کرد که تظاهرکنندگان را در حال سردادن شعار «اسرائیل کشوری تروریستی است»، نشان داد.

بخش دیگری از ویدئوی ادنی، تظاهرکنندگانی را نشان داد که شعار می‌دادند«خواهان عدالت هستیم، می‌گویی چطور؟ ویرانگری در غزه را متوقف کنید».

خروج شماری از دانشجویان از مراسم

طبق وبلاگ زنده «نیویورک تایمز»، اعطای دکترای افتخاری به بایدن باعث شد که بسیاری از دانشجویان از مراسم خارج شوند.

سی و هشت عضو هیأت علمی دانشکده «مورهاوس»، پیشتر به عدم اعطای مدرک افتخاری به بایدن رای داده بودند، در حالی که 50 نفر با اعطای این مدرک به بایدن موافقت کرده بودند.

دانشکده مورهاوس، کالجی تاریخی و کانون فعالیت مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حقوق مدنی سیاهپوستان امریکا، از ماه گذشته پس از معرفی بایدن به عنوان سخنران اصلی این مراسم و دریافت کننده مدرک دکترای افتخاری، شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید