ارتش آمریکا: حوثی‌ها یک نفتکش یونانی را با موشک بالستیک در دریای سرخ هدف قرار دادند

نفتکش «MT Wind» با پرچم پاناما و تحت مالکیت و اداره یونان که اخیراً در روسیه پهلو گرفته بود در مسیر رفتن به چین حرکت می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، شنبه 29 اردیبهشت اعلام کرد که گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن یک نفتکش یونانی را با موشک بالستیک ضد‌کشتی در دریای سرخ هدف قرار داده است.

فرماندهی سنتکام با اشاره به اینکه تانکر «MT Wind» پرچم پاناما را برافراشته و متعلق به یونان است، اعلام کرد این نفتکش یونانی که اخیرا در روسیه پهلو گرفته بود هنگام حمله حوثی‌ها در مسیر رفتن به مقصد چین حرکت می‌کرد.

سنتکام خاطرنشان کرد که اصابت موشک حوثی‌ها باعث نشت آب به درون این نفتکش و توقف نیروی محرکه و از کنترل خارج شدن آن شد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که یک ناو ائتلاف بلافاصله به تماس اضطراری نفتکش هدف گرفته شده پاسخ داد، اما پس از اینکه خدمه کشتی توانستند سیستم موتور محرکه و فرمان را بازیابی کنند، نیازی به کمک به آن‌ها نبود.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده افزود که در حمله شبه‌نظامیان حوثی خسارات جانی گزارش نشده و نفتکش مسیر خود را به سمت مقصد نهایی آن (چین) ازسر گرفته است.

شرکت امنیت دریایی بریتانیا «آمبری» ساعات اولیه شنبه 29 اردیبهشت اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده مبنی بر این که یک نفتکش با پرچم پاناما در حدود 10 مایل دریایی جنوب غربی «مخا» در یمن هدف حمله قرار گرفته است.

آمبری در ادامه افزود بنا بر اطلاعات دریافت شده این نفتکش هدف اصابت موشک قرار گرفته و دچار حریق شده بود.

این شرکت بریتانیایی در بیانیه دوم خود به ارائه کمک به این نفتکش حادثه دیده و بازیابی سیستم‌های فرمان آن پس از آسیب‌های وارده، اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید