سوءقصد به جان نخست‌وزیر اسلواکی؛ فیکو بر اثر اصابت 4 گلوله به بیمارستان منتقل شد

رئیس کمیسیون اروپا و صدراعظم آلمان سوءقصد به جان نخست‌وزیر اسلواکی را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت اسلواکی حال «رابرت فیکو» نخست‌وزیر این کشور پس سوءقصد به جان وی را وخیم اعلام کرد.

رسانه‌های محلی اسلواکی چهارشنبه 26 اردیبهشت گزارش دادند که رابرت فیکو، نخست‌وزیر اسلواکی، پس از یک جلسه هیئت دولت در شهر مرکزی «هندلووا» هدف اصابت گلوله قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده است.

نشریه «دنیک این دیلی» که خبرنگار آن شاهد این حادثه بوده است، نوشت: «نخست‌وزیر اسلواکی توسط محافظان امنیتی به یک خودرو منتقل شد و پلیس فرد مسلح مظنون به تیراندازی را دستگیر کرد».

زوزانا چاپوتووا، رئیس جمهوری اسلواکی که دوره ریاست او به پایان رسیده است اعلام کرد از حمله مسلحانه «وحشیانه» به نخست‌وزیر این کشور شوک‌زده شده است.

چاپوتووا گفت: «شوک‌زده شدم.. امیدوارم رابرت فیکو در این لحظه خطیر قوی از این اقدام وحشیانه و غیرمسئولانه نجات یافته و به زودی بهبود یابد».

سوءقصد به جان فیکو

گزارش‌های تلویزیون «TE3» اسلواکی حاکی از آن است که فیکو (59 ساله) پس از شلیک چهار گلوله به سمت وی در خارج از خانه فرهنگ در شهر «هندلووا»، در حدود 150 کیلومتری شمال شرق پایتخت این کشور، از ناحیه شکم مجروح شد و پلیس فرد مظنون را دستگیر و مکان حادثه را بست.

وزیر کشور اسلواکی نیز خبر سوءقصد به جان «رابرت فیکو» نخست‌وزیر این کشور را تأیید کرد.

رئیس کمیسیون اروپا سوءقصد به جان فیکو را محکوم کرده و صدراعظم آلمان نیز این حمله را «اقدامی تجاوزکارانه و بزدلانه» توصیف کرده و محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید