تاکید بلینکن بر ارائه کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به اوکراین

تحلیلگران موقعیت حاضر را یکی از خطرناک‌ترین لحظه‌ها برای اوکراین از زمان تهاجم تمام‌عیار روسیه در فوریه 2022 دانسته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تشدید حملات روسیه به مناطق شمال شرقی اوکراین، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین اطمینان داد که کمک‌های نظامی آمریکا به زودی به خط مقدم نبرد می‌رسند.

به گزارش «یورونیوز»، بلینکن روز سه‌شنبه گفت کمک نظامی آمریکا در راه است و «تفاوت واقعی» در میدان نبرد ایجاد خواهد کرد. بلینکن در حالی این اظهارات را مطرح کرد که طی یک سفر غیرمنتظره به کی‌یف رفته بود تا به متحدان آمریکا درباره مقابله با حملات شدید اخیر روسیه اطمینان دهد.

ارتش روسیه طی روزهای اخیر بین 100 تا 125 کیلومتر مربع را در منطقه خارکیف تصرف کرد. این شامل حداقل هفت روستا می‌شود که هزاران ساکن غیرنظامی آن از جنگ فرار کردند.

نیروهای روسیه همچنین پیشروی گسترده‌ای در شرق آغاز کرده‌اند تا به عمق دونتسک نیمه‌اشغالی در داخل مرز اوکراین نفوذ کنند. ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین گفت روسیه 24 حمله به پوکروفسک انجام داده است.

به گفته یورونیوز، تحلیلگران موقعیت حاضر را یکی از خطرناک‌ترین لحظه‌ها برای اوکراین از زمان تهاجم تمام‌عیار روسیه در فوریه 2022 دانسته‌اند. زلنسکی روز سه‌شنبه درخواست سیستم‌های پدافند هوایی بیشتری برای محافظت از غیرنظامیان زیر آتش روسیه در شمال شرق کشورش را کرد.

بلینکن در پایتخت اوکراین در دیدار با زلنسکی گفت: «ما می‌دانیم که این وضعیتی چالش‌برانگیز است، اما کمک‌های نظامی آمریکا تفاوتی واقعی در برابر تجاوزات جاری روسیه در میدان جنگ ایجاد خواهد کرد.»

سفر بلینکن به کی‌یف کمتر از یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که کنگره آمریکا بسته به ارزش 55.5 میلیارد یورو که مدت‌ها به تعویق افتاده بود را تصویب کرد. بخش اعظم این بودجه هزینه خرید گلوله‌های توپخانه و سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین خواهد شد. بلینکن تاکید کرد کمک در راه است و بخشی از آن به اوکراین رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید