وکیل سابق ترامپ او را به مداخله کامل در مساله حق‌السکوت متهم کرد

کوهن مهمترین شاهد دادگاه در پرونده حق‌السکوت بوده است، و ارائه شهادت وی نشان می‌دهد که محاکمه ترامپ در حال ورود به مرحله نهایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، موکل پیشین خود را به مداخله کامل در مساله پرداخت حق‌السکوت به ستاره پورن متهم کرد و گفت ترامپ چند نوبت به وی وظیفه داده بود تا داستان‌های مربوط به روابط جنسی خارج از ازدواجش را سرکوب کند تا مبادا روی کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 وی تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش «رویترز»، کوهن که به عنوان شاهد برجسته پرونده پرداخت سکوت به استورمی دنیلز به دادگاه منهتن احضار شده بود، روز دوشنبه شهادت داد که ترامپ به او دستور داده بود از انتشار داستان ستاره پورن جلوگیری کند.

به گفته کوهن، یک داستان مشابه نیز هنگامی رخ داد که وی به ترامپ هشدار داده بود یک مدل مجله «پلی‌بوی» ادعا کرده که او و ترامپ با هم رابطه جنسی داشته‌اند. ترامپ گفته بود: «مطمئن شو که این داستان منتشر نمی‌شود.»

به گفته کوهن، پس از آنکه ترامپ در جریان کامل کارها قرار گرفت، او به کارن مک‌دوگال، مدل پلی‌بوی 150000 دلار حق‌السکوت پرداخت. کوهن افزود وی تمام این کارها را برای «منفعت ترامپ» انجام داده است، و تاکید کرد همه چیز به «امضای ترامپ» نیاز داشت.

به گفته رویترز، در حالی که کوهن جزئیات فعالیت‌های یک‌دهه‌ای خود به عنوان یکی از مدیران ارشد سازمان ترامپ را بازگو می‌کرد، که حین آن کارهایی انجام داده بود که به اعتراف خودش گاهی شامل «دروغگویی و زورگویی» نسبت دیگران از طرف رئیسش بود، ترامپ در صندلی محکوم نشسته بود و گوش می‌داد.

کوهن تاکنون مهمترین شاهد دادستان ناحیه منهتن در پرونده حق‌السکوت بوده است، و ارائه شهادت وی نشان می‌دهد که اولین محاکمه کیفری یک رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در حال ورود به مرحله نهایی خود است. دادستان‌ها می‌گویند که می‌توانند تا پایان هفته جاری ارائه شواهد خود را به پایان برسانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید