محاکمه سناتور منندز به اتهام «رشوه‌خواری» آغاز شد

دادستان‌ها گفتند که بخش اعظم پول نقد دریافتی توسط خانواده منندز در لباس‌هایی جاسازی‌ شده بود که در خانه آنها پیدا شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محاکمه رابرت منندز روز دوشنبه آغاز شد. این سناتور 70 ساله آمریکایی با 16 اتهام کیفری فساد شامل رشوه‌خواری، کلاهبرداری، و اقدام به عنوان یک «عامل خارجی» روبرو است.

به گزارش «رویترز»، منندز در کنار دو تاجر اهل نیوجرسی در دادگاه فدرال منهتن محاکمه می‌شود. همسر وی نادین منندز نیز متهم شده است اما به طور جداگانه محاکمه خواهد شد. هر چهار متهم می‌گویند گناهکار نیستند.

دادستانی خانواده منندز را به پذیرش پول نقد، شمش طلا، و مرسدس بنز در ازای استفاده سناتور از نفوذ سیاسی خود در نیوجرسی برای کمک به دولت‌های مصر و قطر متهم کرده‌ است.

گفته می‌شود که منندز قول داده به مصر کمک کند تا امتیاز دریافت تسلیحات از دولت آمریکا و سایر کمک‌های نظامی را بدست آورد. وی همچنین به وائل حنا، یک تاجر آمریکایی-مصری، کمک کرده تا انحصار سودآور صدور گواهینامه صادرات گوشت حلال به مصر را بدست آورد.

به گفته دادستان‌ها، منندز همچنین به فرد دایبس، یک بساز بفروش مشهور، کمک کرده تا میلیون‌ها دلار از صندوق سرمایه‌گذاری قطر کسب کند، و به دنبال ایجاد اختلال در یک پرونده جنایی فدرال علیه وی در نیوجرسی بوده است.

دادستان‌ها گفتند که بخش اعظم پول نقد دریافتی توسط خانواده منندز در لباس‌هایی جاسازی‌ شده بود که در خانه آنها پیدا شده است. منندز و همسرش همچنین به «جلوگیری از اجرای عدالت» متهم هستند. جنایات ادعایی بین سال‌های 2018 و 2023 روی داده است.

منندز که در سال 2006 از طرف دموکرات‌ها سناتور شد، در ماه نوامبر به عنوان نامزد مستقل در انتخابات سنا کاندید می‌شود و امیدوار است برای چهارمین دور خدمت کند. وی تاکنون در برابر درخواست‌های بسیاری از سناتورهای دموکرات برای استعفا مقاومت کرده است، اگرچه او پس از ارائه کیفرخواست دادگاه علیه خود در ماه سپتامبر، از ریاست کمیته قدرتمند امور خارجه سنا کناره گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید