زلنسکی: نبرد شدیدی در بخش وسیعی از خارکیف در جریان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ روسیه و اوکراین وارد بیست و هفتمین ماه شده است، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، درگیری بین نیروهای روسیه و اوکراین در خارکیف را «شدید» توصیف کرد و گفت این جنگ در بخش وسیعی از منطقه مرزی خارکیف ادامه دارد.

الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش اوکراین نیز یکشنبه 23 اردیبهشت خبر داد که نیروهای اوکراینی در منطقه خارکیف در حال جنگ شدیدی با نیروهای روسیه‌ بوده و با تمام توان مقاومت می‌کنند.

روسیه از روز جمعه حملات جدیدی را به منطقه خارکیف در شمال اوکراین آغاز کرد که منجر به شکل‌گیری جبهه جدیدی در این جنگ طولانی شده است. مسکو اعلام کرد که بر پنج روستا مسلط شده است. کی‌یف نیز می‌گوید موفق به مقابله با حملات مسکو شده و برای حفظ کنترل این روستاها می‌جنگد.

بیش از چهار هزار نفر از مناطق مرزی با روسیه در منطقه خارکیف تخلیه شده‌اند. به گفته اولیگ سینیگوبوف، فرماندار این منطقه، این تخلیه در پاسخ به حمله زمینی غیرمنتظره مسکو در روز جمعه صورت گرفته است.

مقام‌های اوکراینی می‌گویند تاخیر چندین ماهه کنگره آمریکا در تصویب بسته کمک‌های نظامی به اوکراین، هزینه‌ سنگینی برای آن‌ها در میدان نبرد داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size