پوتین دو مقام ارشد دولتی را برای انجام وظایف جدیدی تعیین کرد

اقدام رئیس جمهوری روسیه برای تعیین دو مقام ارشد برای وظایفی جدید نشانه‌ای از آماده سازی او برای ادامه جنگ در اوکراین است و احتمالا فردا اسامی شخصیت‌های مهم دیگری را برای تصدی وزارتخانه‌های دفاع، امور خارجه و روسای دستگاه‌های مهم امنیتی اعلام خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شنبه 22 اردیبهشت، دو مقام ارشد دولتی که بر صنایع دفاعی و انرژی نظارت دارند، را به وظایف جدید بیشتری منصوب کرد.

به نظر می‌رسد، این اقدام رئیس جمهوری روسیه، نشانه‌ای از ادامه جنگ در اوکراین برای مدت طولانی‌تری است.

پوتین اختیارات بیشتری را به دنیس مانتوروف، معاون اول الکساندر میشوستین نخست وزیر دولت جدید اعطا کرد.

طبق گفته دولت پوتین همچنین الکساندر نواک را در سمت خود به عنوان معاون نخست وزیر و ناظر بر بخش انرژی ابقاء کرد اما وظایف دیگری را برای مدیریت اقتصاد به او محول کرد.

مانتوروف بر صنایع دفاعی و غیرنظامی روسیه نظارت می‌کند که به‌رغم تحریم‌ها، با افزایش تولید توپخانه سریع‌تر از کل ائتلاف نظامی ناتو ایالات متحده و متحدان اروپایی آن را شگفت‌زده کرد.

دولت روسیه گفت که افزایش جایگاه معاون نخست وزیر مسئول صنایع روسیه به دلیل اهمیت تضمین رهبری تکنولوژیک است.

روسیه اعلام کرد که آرزوی رهبری فناوری در همه زمینه‌ها، مانند ساخت هواپیما، ساخت ماشین ابزار، الکترونیک رادیویی و مجتمع صنعتی نظامی را دارد.

دولت جدید روسیه گفت: «نواک تجربه اداری لازم را دارد. او برای مدت طولانی مسائل اقتصادی و مالی را در سمت‌های مختلف، هم در تجارت و هم در خدمات شهری و عمومی هماهنگ کرده است».

پیشنهادات میشوستین نخست وزیر جدید باید به طور رسمی توسط مجلس نمایندگان روسیه تایید شود.

دیمیتری پاتروشف، وزیر سابق کشاورزی، به سمت معاون نخست وزیر تعیین شده و اوکسانا لوت به جای او سمت وزیر کشاورزی را به عهده می‎‌گیرد.

پوتین آنتون سیلوانوف وزیر دارایی و ماکسیم رشتنیکوف وزیر اقتصاد را در سمت‌های خود باقی گذاشت، اما سرگئی تسویلف، فرماندار منطقه کمروو را به جای نیکولای شولگینوف به عنوان وزیر انرژی پیشنهاد کرد.

پوتین همچنین آنتون علیخانف، فرماندار 37 ساله کالینینگراد را به عنوان وزیر تجارت و صنعت پیشنهاد کرده است.

نامزدهای مهم دیگر از جمله پیشنهاد اسامی معرفی شده برای تصدی وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه و روسای نهادهای مهم امنیتی احتمالا فردا دوشنبه اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید