واشینگتن: از عملیات نظامی بزرگ در رفح بدون طرح حفاظت از غیرنظامیان حمایت نمی‌کنیم

بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به شبکه «ان‌بی‌سی» گفت: نسبت به عملیات نظامی بزرگ در رفح نگرانیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، یکشنبه 23 اردیبهشت، گفت واشینگتن از عملیات نظامی بزرگ در رفح، در نبود طرحی برای حفاظت از غیرنظامیان، حمایت نخواهد کرد.

بلینکن در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت: «از علمیات بزرگ نظامی در رفح نگرانیم، زیرا این عملیات آسیب‌های جدی به غیرنظامیان وارد می‌کند.»

بلینکن تاکید کرد دولت آمریکا به دلیل نگرانی از تخریب گسترده مناطق پرجمعیت مانند رفح، در مورد استفاده از سلاح‌های مخرب با اسرائیل در حال گفت‌وگو است.

ارتش اسرائیل صبح امروز اعلام کرد مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، موسوم به «سنتکام»، با هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل درباره تحولات نظامی و تقویت هماهنگی ارتش دو کشور گفت‌وگو کرده است.

حماس و اسرائیل به‌رغم مذاکرات غیرمستقیم تاکنون به توافقی در مورد آتش‌بس نرسیده‌اند.

ارتش اسرائیل، امروز یکشنبه 23 اردیبهشت، به بمباران مناطق مختلف در نوار غزه ادامه داد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار «آتش‌بس فوری» در این باریکه شد و اسرائیل عملیات زمینی در رفح را گسترش داد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، پس از توقف مذاکرات قاهره برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه، شنبه 23 اردیبهشت، اعلام کرد که آتش‌بس موقت «همین فردا» امکان‌پذیر است.

بایدن در مراسم جمع‌آوری کمک مالی در خارج از سیاتل در ایالت واشینگتن، در خانه یکی از مدیران سابق شرکت «مایکروسافت»، گفت که «همین فردا» امکان اجرایی شدن آتش‌بس در نوار غزه وجود دارد، مشروط بر این که حماس، گروگان‌های اسرائیلی را آزاد کند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، اگر چه بایدن در سه مناسبت مشابه از پرداختن به این موضوع خودداری کرده بود، اما در این مراسم افزود اگر حماس گروگان‌ها را آزاد کند، همین فردا آتش‌بس برقرار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید