اوکراین همزمان با آغاز حمله زمینی روسیه به خارکیف ساکنان این منطقه را تخلیه کرد

یک مقام محلی در خارکیف اعلام کرد که با تشدید بمباران روسیه تخلیه شهرهای این منطقه از جمله شهر مرزی 3000 نفری ووچانسک در حال انجام است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع ارشد نظامی اوکراین فاش کرد که نیروهای روسیه بامداد جمعه 21 اردیبهشت، حمله زمینی خود را با خودروهای زرهی به منطقه خارکیف در شمال شرق این کشور آغاز کردند و یک کیلومتر تا نزدیکی شهر مرزی ووچانسک برای ایجاد یک منطقه حائل پیشروی کردند.

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد که این منبع آگاه نظامی که خواست نامش فاش نشود، همچنین افزود که نیروهای روسیه قصد دارند تا عمق 10 کیلومتری در خاک اوکراین پیشروی کنند که با مقاومت نیروهای اوکراینی هستند.

ارسال نیروهای بیشتر

در همین راستا، وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که با ادامه درگیری‌ها در مناطق مرزی خارکیف نیروهای کمکی بیشتری را برای افزایش توانمندی‌های خود به منطقه اعزام کرده است.

این وزارتخانه همچنین توضیح داد که حوالی ساعت پنج صبح جمعه نیروهای روسیه با پوشش خودروهای زرهی تلاش کردند به خط دفاعی اوکراین نفوذ کنند اما حملات آنها دفع شده و نبردها با شدت‌های متفاوت ادامه دارد.

تخلیه ساکنان منطقه

از سویی یک مقام محلی در خارکیف اعلام کرد که پس از «بمباران شدید»، تخلیه در شهرهای این منطقه از جمله ووچانسک که 3000 نفر جمعیت دارد، در حال انجام است.

خبرگزاری «فرانسه»، به نقل از یک منبع نظامی بلندپایه اوکراینی گزارش داد که نیروهای روسیه در تلاش برای ایجاد یک «منطقه حائل» در منطقه خارکیف هستند تا از بمباران خاک روسیه توسط نیروهای اوکراینی جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید