وزارت بازرگانی ترکیه: به شرکت‌ها مجوز صادرات از طریق کشور ثالث به اسرائیل خواهیم داد

آنکارا ادعای تل‌آویو مبنی بر کاهش ممنوعیت تجاری اعمال شده ترکیه علیه اسرائیل را «خیال‌پردازی محض» دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع در وزارت بازرگانی ترکیه، پنج‌شنبه 20 اردیبهشت گفت که کاهش ممنوعیت صادرات ترکیه به اسرائیل «ممکن نیست»، اما آنکارا به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به انجام سفارش‌هایی که از قبل با اسرائیل از طریق یک کشور ثالث قرارداد بسته‌اند برای مدت سه ماه ادامه دهند.

در سندی که خبرگزاری «رویترز» به آن دست یافته، خاطرنشان شده است که وزارت بازرگانی ترکیه برای شرکت‌هایی که به اسرائیل صادرات می‌کنند مهلتی سه ماهه تعیین کرده است.

گفتنی است که آنکارا از هفته گذشته تجارت از این کشور با اسرائیل را ممنوع اعلام کرده است.

در همین راستا، عمر پولات، وزیر بازرگانی ترکیه، پنج‌شنبه 20 اردیبهشت، گفت که ادعاهای تل‌آویو مبنی بر کاهش تحریم تجاری آنکارا با اسرائیل «خیال‌پردازی محض» است و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

وزیر بازرگانی ترکیه در پستی در پلتفرم «ایکس» گفت که تحریم تجاری اعمال شده از سوی ترکیه علیه اسرائیل تا زمانی که آتش‌بس دائمی در غزه حاصل نشود و جریان کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تامین نشود، به قوت خود پابرجا خواهد ماند.

وزیر خارجه اسرائیل، پیش از این، پنج‌شنبه گفت که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از موضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده و بسیاری از محدودیت‌های تجاری که بر اسرائیل اعمال کرده بود را برداشته است.

شایان ذکر است که آنکارا اخیرا تصمیم گرفت روابط تجاری از جمله واردات و صادرات خود از و به مقصد اسرائیل شامل تمامی محصولات را متوقف کند.

در این‌باره خبرگزاری «آناتولی» گزارش داد که این تصمیم ترکیه تا زمانی که اجازه ورود بی‌وقفه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه داده نشود، اجرایی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size