ارتش آمریکا: یک پهپاد حوثی‌ها را بر فراز خلیج عدن منهدم کردیم

شبه‌نظامیان حوثی‌ها روز گذشته یک موشک بالستیک ضد کشتی بر فراز خلیج عدن شلیک کردند که هیچ گونه خساراتی گزارش نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، چهارشنبه 19 اردیبهشت اعلام کرد، نیروهای آمریکایی دو پهپادی که حوثی‌ها بر فراز خلیج عدن پرتاب کرده بودند را رهگیری کرد و یک پهپاد دیگر را منهدم کرده است.

سنتکام در بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» افزود: «هیچ آسیبی از سوی کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف و کشتی های تجاری گزارش نشده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «شبه‌نظامیان حوثی‌ها روز گذشته یک موشک بالستیک ضد کشتی بر فراز خلیج عدن شلیک کردند که هیچ گونه خساراتی گزارش نشده است.»

این بیانیه در ادامه افزود: «مشخص شد که این سلاح‌ها تهدیدی قریب الوقوع برای نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است. این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف و کشتی‌های تجاری صورت گرفت.»

شبه‌نظامیان حوثی که کنترل پرجمعیت‌ترین نقاط یمن را در دست دارد، ماه‌هاست به ادعای حمایت از فلسطین علیه عملیات اسرائیل در غزه، به کشتی‌ها حمله می‌کند.

بامداد سه‌شنبه 18 اردیشهبت، اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرد گزارشی مبنی بر وقوع دو انفجار در نزدیکی یک کشتی در 82 مایل دریایی جنوب عدن یمن، دریافت کرده است.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کاپیتان از شنیدن صدای دو انفجار در نزدیکی یک کشتی تجاری خبر داد و افزود هیچ آسیبی به کشتی و خدمه آن نرسیده است.»

این سازمان در «ایکس» نوشت: «حادثه در دست بررسی است و به کشتی‌هایی که از این منطقه عبور می‌کنند توصیه شده مراقب باشند و هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند.»

حوثی‌ها از نوامبر تاکنون حملات پهپادی و موشکی مکرری در دریای سرخ، تنگه «باب المندب» و خلیج عدن انجام داده‌اند.

این امر شرکت‌ها را مجبور به تغییر مسیر به دماغه امید نیک در اطراف آفریقا کرد تا مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تری را طی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید