اوکراین: توطئه روسیه برای ترور زلنسکی و شخصیت‌های برجسته کشور خنثی شد

در بیانیه صادره از کییف اعلام شد دو افسر گارد دولتی اوکراین که از مقامات عالی رتبه این کشور محافظت می‌کنند به ظن اجرای طرح تروری که توسط سرویس امنیت فدرال روسیه طراحی شده بود دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرویس امنیت کشور اوکراین، سه‌شنبه 18 اردیبهشت اعلام کرد که بازرسان ضد‌جاسوسی اوکراین طرح ترور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری و دیگر شخصیت‌های برجسته نظامی و سیاسی این کشور را خنثی کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است که دو افسر گارد دولتی اوکراین که از مقامات ارشد محافظت می‌کنند به ظن اجرای طرحی که توسط سرویس امنیت فدرال روسیه طرح‌ریزی شده بود، دستگیر شدند.

بر اساس این بیانیه سرویس امنیت کشور اوکراین، این دو افسر قبل از عملیات نظامی گسترده روسیه علیه اوکراین در فوریه 2022 با درجه سرهنگی استخدام شده بودند.

در ادامه این بیانیه به نقل از واسیل مالیوک، رئیس سرویس امنیت دولتی اوکراین، آمده است که این توطئه شامل طرح‌ریزی انجام یک حمله قبل از مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای پنجمین دوره در روز سه‌شنبه بوده است.

مالیوک همچنین گفت که او شخصاً بر عملیات فوق سری برای ردیابی توطئه ترور نظارت داشته است.

ادعای اوکراین در مورد تلاش روسیه برای ترور زلنسکی جدید نیست و پیش‌تر نیز شبیه چنین ادعاهایی مطرح شده بود.

در حالی که جنگ میان روسیه و اوکراین سه سال است ادامه دارد، رئیس جمهوری اوکراین پیش‌تر طی اظهاراتی گفته بود که در سال 2022 دست‌کم 10 بار مورد سوء‌قصد قرار گرفته است.

دادستان‌های لهستان ماه گذشته نیز اعلام کردند که یک مرد لهستانی به اتهام آماده‌سازی برای جاسوسی برای اطلاعات نظامی روسیه در طرحی ادعایی برای ترور زلنسکی دستگیر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید