فون درلاین: اتحادیه اروپا آماده استفاده از تمام اهرم‌های تجاری خود علیه چین است

دامپینگ پکن منجر به این شده که کالاهای ارزان چینی بازارهای غربی را پر کند، و کالاهای تولیدی اروپا از سکه بیفتد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورسولا فون درلاین، دبیرکل اتحادیه اروپا، دوشنبه هشدار داد در صورت ادامه سیاست تخریب اقتصادی چین علیه این اتحادیه از طریق ارزان‌فروشی کمپانی‌های چینی و هدف قرار دادن صنایع اروپایی، بروکسل آماده است تا با پکن وارد جنگ تجاری شود.

به گزارش «یورونیوز»، فون درلاین پس از دیدار با شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین، و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، در پاریس به خبرنگاران گفت که برای عادلانه بودن تجارت، دسترسی به بازارها باید دوطرفه باشد.

به گفته وی: «در صورت لزوم، آماده استفاده کامل از ابزارهای دفاعی تجاری خود هستیم. اروپا شیوه‌های تحریم بازار که منجر به افول صنعت می‌شود را نخواهد پذیرفت. اروپا در اتخاذ تصمیمات دشوار لازم برای محافظت از اقتصاد و امنیت خود درنگ نمی‌کند.»

فون درلاین تاکید کرد منظورش از برخورد سخت با چین به این دلیل است که پکن با ارائه یارانه‌های ناعادلانه در حوزه صنایعی مانند وسایل نقلیه برقی و فولاد به کمپانی‌های چینی، به تهدیدی حیاتی برای صنایع اروپایی تبدیل شده است.

دولت چین برای پشتیبانی از بخش‌های تولیدی خود یارانه، وام ارزان، معافیت مالیاتی، و مقررات نرم تخصیص داده است. این امر منجر به این شده که کالاهای ارزان چینی بازارهای غربی را پر کند، و کالاهای تولیدی اروپا از سکه بیفتد. این امر را «دامپینگ» یا صادرات کالا با بهای مصنوعی پایین می‌گویند.

به گفته یورونیوز، بروکسل سپتامبر پارسال یک تحقیق یارانه‌ای درباره وسایل نقلیه برقی ارزان‌قیمت که از چین صادر شده بود را آغاز کرد، که از اولین تلاش‌های اتحادیه اروپا برای مقابله با دامپینگ چین در حوزه این اتحادیه بود.

از آن زمان تحقیقات مشابهی در حوزه‌های مختلف، شامل تولیدکنندگان چینی توربین‌های بادی و باتری‌های خورشیدی که مظنون به دریافت یارانه‌های کلان دولتی از پکن یا کسب سود زیاد از فروش خود هستند، آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید