ادامه اعتراضات دانشجویی حامیان فلسطین در محوطه دانشگاه «ام ای تی»

جشن فارغ‌التحصیلی در دیگر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های میشیگان، ایندیانا و نورث ایسترن بدون بروز ناآرامی‌های چندانی، برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ضرب الاجل تعیین‌شده روز دوشنبه برای خروج تظاهرکنندگان حامی فلسطین از کمپ تحصن در دانشگاه «ام ای تی»، باعث شد بسیاری از تظاهرکنندگان، این کمپ را ترک کنند اما دیری نگذشت که بار دیگر آن را برپا کردند.

این در حالی است که تظاهرکنندگان در مدرسه طراحی «رود آیلند» به عنوان بخشی از جنبش اعتراضی جاری مرتبط با جنگ اسرائیل در نوار غزه، ساختمانی را در داخل این دانشکده، اشغال کردند.

طبق گفته سخنگوی دانشگاه «ام آی تی»، بسیاری از دانشجویان، مؤسسه فناوری ماساچوست را ترک کردند، زیرا به معترضان مهلت داده شد تا بعدازظهر دوشنبه، محل اعتراض را ترک کرده یا با تعلیق روبرو شوند.

این سخنگو افزود که معترضان پس از ورود دیگران از بیرون دانشگاه، بار دیگر حصار امنیتی را شکستند.

ده‌ها تظاهرکننده شامگاه دوشنبه 17 اردیبهشت در فضایی آرام‌ تر در کمپ ماندند و به بلندگوها گوش دادند و شعار دادند. طبق گفته سخنگوی «ام ای تی»، هیچ دستگیری از سوی پلیس انجام نشد.

به گفته سخنگوی دانشکده «رود آیلند»، مدیریت این دانشکده بر حق آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز دانشجویان تاکید دارد و از تمامی افراد جامعه دانشجویی حمایت می‌کند.

مسئولان دانشگاه کلمبیا، نقطه آغاز این اعتراضات، دوشنبه ضمن لغو مراسم اصلی فارغ‌التحصیلی، تاکید کردند که فعالیت‌های محدودتر دانشجویان در این هفته و هفته آینده، بلامانع است.

مدیریت دانشگاه «اموری» نیز دوشنبه اعلام کرد که مراسم فارغ التحصیلی از محوطه دانشگاه در آتلانتا به مکان دیگری منتقل خواهد شد. دیگر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های میشیگان، ایندیانا و نورث ایسترن بدون بروز ناآرامی‌های چندانی، این مراسم را برگزار کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید