دیلی‌تلگراف: ترامپ طرحی برای پایان جنگ اوکراین دارد اما آن را فاش نمی‌کند

روزنامه «دیلی‌تلگراف» به نقل از یک منبع نزدیک به رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نوشت، ترامپ برنامه خود را فاش نخواهد کرد و اکنون تنها بر این پیام ساده که می‌تواند درگیری در اوکراین را متوقف کند، بسنده می‌کند. ترامپ به‌دنبال این است آرای شهروندانی که راه‌حل مسالمت‌آمیز را ترجیح دهند، جلب کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه «دیلی تلگراف»، جمعه 14 اردیبهشت، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، طرح مفصلی برای پایان مسالمت‌آمیز درگیری‌ها در اوکراین دارد، اما پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آن را اعلام نخواهد کرد.

یک منبع نزدیک به ترامپ گفت، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا «طرحی برای پایان دادن به جنگ اوکراین در دست دارد، اما او در مصاحبه‌ با ‌رسانه‌های خبری توضیحی ارائه نمی‌دهد تا این طرح کارایی خود را از دست ندهد».

این منبع اضافه کرد، ترامپ طرح خود را فاش نخواهد کرد و اکنون تنها بر این پیام ساده که او می‌تواند درگیری در اوکراین را متوقف کند، بسنده خواهد کرد. ترامپ به‌دنبال این است آرای شهروندانی که راه‌حل مسالمت‌آمیز را ترجیح دهند، جلب کند.

این منبع ادامه داد: «ترامپ می‌خواهد جلوی کشتار در اوکراین را بگیرد و این موضوع یکی از شعارهای تبلیغاتی او در انتخابات ریاست‌جمهوری است.»

ترامپ پیشتر در مصاحبه‌ای با مجله «تایم» تاکید کرد اگر به کاخ سفید بازگردد، سعی خواهد کرد به اوکراین کمک کند، اما اروپا نیز باید سهم خود را بپردازد.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا همچنین پیشتر ابراز اطمینان کرده بود که می‌تواند با فشار بر رژیم کی‌یف برای واگذاری شبه‌جزیره کریمه و دونباس به روسیه، به درگیری در اوکراین پایان دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید