مسکو: 12 پهپاد اوکراینی را در حریم هوایی روسیه منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه از رهگیری و انهدام 12 پهپاد اوکراینی در حریم هوایی پنج استان اين كشور خبر داد.

اين وزارتخانه، پنج‌شنبه 13 اردیبهشت با انتشار بیانیه‌ای گفت: «شب گذشته، تلاش‌های رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی علیه تأسیساتی در خاک روسیه با استفاده از پهپاد را خنثی کرد.»

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «پدافند هوایی 12 پهپاد را رهگیری و منهدم کردند. پنج پهپاد در حریم هوایی منطقه بریانسک، یک پهپاد در آسمان منطقه کورسک، یک پهپاد بر فراز منطقه بلگورود، دو پهپاد در حریم هوایی روستوف و سه پهپاد در حریم هوایی منطقه کراسنودار رهگیری و منهدم شدند.»

حمله موشکی به اودسا

از سوی دیگر اوله کیپر، فرماندار منطقه «اودسا» در اوکراین اعلام کرد که «بندر اودسا» با یک موشک بالستیک روسیه هدف قرار گرفت.

کیپر افزود: «این حمله که شامگاه چهارشنبه رخ داد، منجر به زخمی‌شدن دست‌کم 13 نفر و وقوع آتش‌سوزی گسترده در این بندر شد.»

تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی از شهر اودسا نشان می‌دهد که در پی حمله موشکی روسیه آتش‌سوزی گسترده‌ای در بندر اودسا رخ داد.

در حالی که برخی شبکه‌های خبری اوکراین گزارش دادند که روسیه طی این حمله انبار شرکت بزرگ پستی «نوا پشتا» در اودسا را هدف قرار داد.

پیشروی روسیه در اوکراین

اودسا اخیرا شاهد حملات موشکی و پهپادی پیاپی روسیه بود و تنها طی دو روز گذشته، 8 نفر به دلیل حملات مسکو در این شهر اوکراینی کشته‌ شدند.

از زمان شکست ضدحمله اوکراین در تابستان 2023، اوکراینی‌ها در حالت دفاع قرار گرفتند.

این درحالی است که روسیه در جنگ با ارتش فاقد سربازان تازه نفس و مهمات اوکراین به پیشروی به سمت شرق این کشور ادامه می‌دهد.

پیشتر کی‌یف هشدار داده بود که روسیه تلاش خواهد کرد تا قبل از 9 می، سالگرد پیروزی شوروی سابق بر آلمان نازی، در برخی مناطق اوکراین پیشروی داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید