نظرسنجی جدید «رویترز» درباره انتخابات آمریکا: بایدن یک درصد از ترامپ جلو است

در نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که از چهار تا هشت آوریل انجام شد، بایدن با چهار امتیاز از ترامپ جلوتر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نتایج نظرسنجی‌های مربوط به نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا، نوساناتی شبیه به بازار بورس را نشان می‌دهد و در برخی موارد حاکی از برتری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین و در مواردی دیگر، نشان‌دهنده پیشتازی جو بایدن رقیب او و رئیس‌جمهوری کنونی است.

نظرسنجی جدید «رویترز/ایپسوس» نشان داد که بایدن قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر آینده، یک درصد از ترامپ جلو ‌افتاده است. آن‌هم در حالی که رئیس‌جمهوری پیشین با اتهاماتی در دستگاه قضایی در مورد جعل سوابق تجاری مواجه است.

حدود 40 درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نام شده در نظرسنجی دو روزه که سه‌شنبه به پایان رسید، گفتند در صورت برگزاری انتخابات، به بایدن از حزب دموکرات رای خواهند داد در حالی که 39 درصد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه را انتخاب کردند.

حدود 28 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نیز گفتند که هنوز در مورد انتخاب خود تصمیم نگرفته یا ممکن است به گزینه‌های دیگر از جمله رای‌ندادن، تمایل داشته باشند.

8 درصد رای برای کندی

این نظرسنجی نشان داد که هشت درصد از شرکت کنندگان، رابرت کندی جونیور، فعال مخالف با واکسن‌ها را که به صورت مستقل نامزد انتخابات است، انتخاب خواهند کرد.

در نظرسنجی رویترز/ایپسوس که از چهار تا هشت آوریل انجام شد، بایدن با چهار امتیاز از ترامپ جلوتر بود.

حاشیه خطای این نظرسنجی برای رای‌دهندگان ثبت‌نام شده، حدود سه درصد بود که بسیاری از آنها شش ماه مانده تا انتخابات، همچنان بی‌طرف‌اند.

به‌رغم نشانه‌های مهمی که نظرسنجی‌ها در مورد میزان حمایت از نامزدها ارائه می‌دهند، تعداد کمی از ایالت‌ها باعث تغییر کفه ترازو در «کالج الکترال» می‌شوند که در نهایت، برنده این انتخابات را تعیین می‌کند.

دشواری‌های عمده پیش روی ترامپ و بایدن

هر دو نامزد اصلی با دشواری‌های عمده‌ای قبل از ورود به رقابت تنگاتنگ انتخاباتی مواجه‌اند.

ترامپ بیشتر روزهای ماه آوریل را در دادگاه منهتن به عنوان بخشی از اولین محاکمه از چهار محاکمه جنایی علیه خود سپری کرده است.

بایدن 81 ساله هم علاوه بر انتقادات شدید بخشی از حزب دموکرات به دلیل حمایتش از جنگ اسرائیل در غزه، با ابراز نگرانی‌هایی در خصوص سن و وضعیت جسمی خود مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید