انتقاد کره شمالی از آمریکا به‌دلیل ارسال موشک‌های دوربرد به اوکراین

یک مقام ارشد کره شمالی: ایالات متحده مخفیانه موشک‌های دوربرد به اوکراین انتقال داد که نگرانی‌ جامعه بین‌المللی را برانگیخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری مرکزی کره شمالی، بامداد دوشنبه، 10 اردیبهشت به نقل از یک بیانیه وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که آمریکا با انتقال مخفیانه موشک‌های دوربرد به اوکراین موجب نگرانی جامعه بین‌المللی شده است.

مدیر بخش امور نظامی خارجی وزارت دفاع ملی کره شمالی در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده به طور مخفیانه موشک‌های دوربرد به اوکراین داد که این اقدام نگرانی‌های جامعه بین‌المللی را برانگیخته است».

یک مقام آمریکایی در 24 آوریل اعلام کرد که ایالات متحده در هفته‌های اخیر به طور مخفیانه موشک‌های دوربرد به اوکراین ارسال کرده است تا در نبرد علیه نیروهای روسیه از آنها استفاده کند.

بیانیه وزارت دفاع کره شمالی افزود: «آمریکا هرگز با هیچگونه حمایت نظامی و تسلیحاتی نمی‌تواند مردم و ارتش قهرمان روسیه را شکست دهد.»

ایالات متحده و متحدانش توسعه روابط نظامی پیونگ یانگ و مسکو را به عنوان اقدامی در جهت تشدید تنش‌ها در شبه جزیره کره می‌دانند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین بار دیگر از جامعه بین‌المللی خواست تا در اعطای سامانه‌های دفاع هوایی قویتر و بیشتر به کشورش تسریع کند.

او همچنین خواستار آغاز مذاکرات رسمی برای پیوستن کی‌یف به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» شد.

نیروهای اوکراینی در شرق این کشور برای مقابله با نیروهای روسیه با وضعیت دشواری روبرو هستند. کنگره آمریکا در 23 آوریل، بسته کمکی به ارزش 61 میلیارد دلار برای تجهیز ارتش اوکراین به تسلیحات را پس از ماه‌ها تاخیر تصویب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size