آخرین نظرسنجی‌ها: اکثریت آمریکایی‌ها از ترامپ حمایت می‌کنند

منابع آگاه می‌گویند ترامپ به سازماندهی جمهوری‌خواهان برای تضمین پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آخرین نظرسنجی درباره دو نامزد عمده برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که اکثریت شهروندان آمریکایی قبل از انتخابات از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور حمایت می‌کنند و معتقدند که ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری او موفق‌تر از دوره جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی بوده است.

بر اساس نظرسنجی سرویس «اس‌آر‌اس» که به سفارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان» انجام شد، تعداد آمریکایی‌هایی که از بایدن حمایت می‌کنند از 45 درصد به 43 درصد کاهش یافته است؛ در حالی که ترامپ حمایت 49 درصد از پاسخ‌دهندگان به نظر‌سنجی را دریافت کرده است.

نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که 55 درصد از شرکت کنندگان دوره ریاست جمهوری ترامپ از سال 2017 تا 2021 را موفقیت آمیز، 44 درصد به عنوان شکست و 61 درصد ریاست جمهوری بایدن را ناموفق ارزیابی کردند.

دیدار مخفیانه ترامپ با دیسانتیس

به گزارش روزنامه آمریکایی «واشینگتن‌پست» به نقل از منابع آگاه دونالد ترامپ و ران دیسانتیس فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا، یکشنبه به صورت خصوصی در میامی دیدار کردند.

این دیدار غیرمنتظره که به صورت مخفیانه انجام شد، توانست بن‌بستی که سال‌ها بین نامزد احتمالی جمهوری‌خواه و رقیب اصلی او در انتخابات مقدماتی ادامه داشت را بشکند و دو نامزد برجسته جمهوریخواه برای سازماندهی طرفداران این حزب برای کسب پیروزی در انتخابات آینده باهم بحث و گفت‌وگو کنند.

منابع آگاه گفتند که متحدان این دو نامزد برجسته جمهوری‌خواه به امید از بین بردن تنش میان آنها در این نشست میانجیگری کردند. از سویی مشاوران ترامپ امیدوارند که دیسانتیس از شبکه اهداکنندگان خود برای کمک به جمع آوری مبالغ هنگفت برای انتخابات عمومی استفاده کند.

طبق گفته این منابع دیدار ترامپ و دیسانتیس چند ساعت طول کشید و در نهایت دیانتیس موافقت کرد که به ترامپ کمک کند و دو نامزد از این دیدار دوستانه راضی بودند.

ترامپ و متحدانش در جمع‌آوری کمک مالی از بایدن و متحدانش عقب‌تر هستند اما دیسانتیس شبکه گسترده‌ای از حامیان مالی ثروتمند ایجاد کرده است که کمک آنها به ترامپ برای از بین بردن شکاف بسیار ارزشمند خواهد بود.

دیستانتس همچنین نزد برخی از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه که از عملکرد ترامپ ناراضی هستند، محبوبیت زیادی دارد.

افراد نزدیک به دیسانتیس می‌گویند او با انگیزه سیاسی به برقراری رابطه نزدیکتر با ترامپ روی آورده است؛ چرا که ادامه روابط پرتنش با ترامپ برای او امکان پذیر نیست، به خصوص که وی به آینده سیاسی خود نگاه می‌کند.

دیانتیس در انتخابات مقدماتی از سوی کمک کنندگان و مشاوران جمهوری‌خواه در مقابل ترامپ ضعیف تلقی شد. او پس از یک پایان ناامیدکننده در ایالت آیووا، بعد از ماه‌ها حملات ترامپ و حامیانش، از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرد و سپس در ویدئویی حمایت خود را از ترامپ اعلام کرد اما از آن زمان تاکنون هیچ تلاشی برای کمک به ترامپ نکرده و حتی چندین بار از او انتقاد کرده است

افراد نزدیک به دسانتیس معتقدند که نحوه رفتار ترامپ و تیم او در جریان انتخابات مقدماتی با فرماندار فلوریدا بسیار بد بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید