روسیه از سرنگونی 17 پهپاد اوکراینی و بمباران هتلی برای میزبانی «مزدوران» خبر داد

طی ماه‌های اخیر مسکو و کی‌یف به طور متناوب تأسیسات انرژی یکدیگر را با ده‌ها پهپاد هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

فرماندار منطقه میکولایف در جنوب اوکراین روز یکشنبه نهم اردیبهشت گفت، پهپادهای روسیه با هدف قرار دادن هتلی در شهر میکولایف، آسیب جدی به این هتل وارد کردند.

از سوی دیگر آژانس اطلاع‌رسانی روسیه گزارش داد که این هتل میزبان «مزدورانی» است که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در کنار نیروهای اوکراینی با روسیه می‌جنگند.

ویتالی کیم، فرماندار میکولایف از طریق اپلیکیشن تلگرام گفت: «دشمن با پهپاد شاهد-131/136 به شهر ما حمله کرد». او افزود: «در این حمله بخشی از ساختمان یک هتل به شدت آسیب دید و باعث آتش سوزی شد که آتش سوزی به سرعت و بدون وقوع هر گونه تلفات جانی یا مصدومیت جسمی برای کسی خاموش شد».

در همین حال خدمات اضطراری دولتی اوکراین نیز اعلام کرد، حمله روسیه باعث شکستن شیشه‌های هتل دیگری شد و به زیرساخت‌های گرمایشی در یک منطقه مجاور تین هتل آسیب رساند.

در همین حال، نیروی هوایی اوکراین یکشنبه از سرنگون کردن یک پهپاد روسی را بر فراز میکولایف خبر داد و در خبری در کانال تلگرانی خود افزود چهار پهپاد روسی دیگر نیز بر فراز مناطقی در حومه کی‌یف و نیز «وینیتسا» و «کیرووهراد» در مرکز این کشور و بر فراز منطقه «خملنیتسکی» در غرب منهدم کرد.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور 17 پهپاد اوکراینی را منهدم کردند. این وزارتخانه در بیانیه‌ای در حساب تلگرامی خود اعلام کرد که 9 فروند پهپاد بر فراز منطقه بریانسک، سه فروند بر فراز منطقه بلگورود، و سه فروند بر فراز منطقه کالوگا سرنگون شدند.

طبق گزارش رسانه‌های روسی، از آغاز جنگ در 24 فوریه 2022 تاکنون593 فروند هواپیمای نظامی اوکراینی، 270 بالگرد و 23541 پهپاد، 509 سامانه موشکی پدافند هوایی، 15864 تانک و خودروی زرهی، 1275 راکت انداز و 9167 توپ و خمپاره به اضافه 21336 دستگاه خودروی ویژه نظامی منهدم و به کلی نابود شدند.

وزارت دفاع روسیه همچنین صحنه‌هایی از حمله جنگنده سوخو 34 روسی به مواضع نیروهای اوکراینی را منتشر کرد که طی آن جنگنده‌های روسی سوخو 34 مواضع و استحکامات نیروهای اوکراینی را با استفاده از موشک‌های «فاب 500» با قابلیت انفجار شدید هدف قرار می‌دهند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه در بیانیه هفتگی خود گزارش داد که نیروهای ارتش این کشور 35 حمله مشترک با موشک‌های دوربرد و با دقت بالا از دریا و هوا و با موشک‌های بالستیک «خنجر» مافوق صوت و پهپاد مجتمع نظامی-صنعتی، شرکت‌های زیربنایی راه‌آهن، سیستم‌های دفاع هوایی، زرادخانه‌ها، انبارهای سوخت و کارگاه‌های تولید و تعمیر پهپادها در مناطق مختلف اوکراین را مورد حمله قرار دادند.

مقامات اوکراینی حملات گسترده موشکی روسیه به تأسیسات انرژی این کشور طی روزهای گذشته را تایید کردند.

ارتش اوکراین در نشست خبری صبح امروز اعلام کرد، مسکو 34 موشک به سوی اهدافی در داخل اوکراین شلیک کرد که پدافند هوایی توانست 21 فروند از آنها را سرنگون کند.

نیروهای روسیه طی هفته‌های گذشته تأسیسات انرژی اوکراین را بمباران کرده و باعث قطعی برق شده‌اند.

از سوی دیگر پهپادهای اوکراینی نیز به طور مکرر برخی تأسیسات انرژی روسیه را در مناطق مرزی مورد هدف قرار می‌دهند.

این در حالی است که هیچ چشم اندازی برای پایان دادن به جنگی که در فوریه 2022 با حمله روسیه در خاک اوکراین آغاز شد، در مدت زمان کوتاه دیده نمی‌شود و کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده همچنان به ارسال تجهیزات نظامی و حمایت مالی از کی‌یف ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید