افزایش حملات موشكى روسيه علیه شبکه راه‌آهن اوكراين

یک مقام امنیتی اوکراین: انتظار می‌رود روسیه در هفته‌های آینده حمله دیگری در خاک اوکراین انجام دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد امنیتی اوکراین گفت روسیه حمله علیه شبکه راه‌آهن اوکراین را با هدف آماده‌سازی برای آغاز حمله جدید و «فلج کردن» مسیرهای تدارکاتی و توقف حمل و نقل محموله‌های نظامی، از جمله کمک‌های غربی به اوکراین، تشدید کرده است.

این مقام اوکراینی که خواست نامش فاش نشود، شامگاه جمعه هفتم اردیبهشت، به «خبرگزاری فرانسه» گفت که این اقدامات روسیه معمولا پیش از انجام یک حمله بزرگ نظامی صورت می‌گیرد.

او در این زمینه افزود: «انتظار می‌رود مسکو در هفته‌های آینده دست به حمله دیگری در خاک اوکراین خواهد زد.»

هدف قرار دادن زاغه‌های تسلیحاتی در اوکراین

روسیه در روز پنجشنبه زیرساخت شبکه راه‌آهن اوکراین در سه منطقه را هدف حمله موشکی قرار داد. در یکی از این حملات در منطقه دونتسک، در شرق اوکراین، سه کارمند شرکت راه‌آهن کشته شدند.

روز پنچشنبه، ده غیرنظامی در نتیجه حمله موشکی به ایستگاه قطار «بالاکلیا» در منطقه خارکف در شمال شرق اوکراین مجروح شدند. این حملات به زیرساخت‌های راه‌آهن در منطقه چرکاسی در مرکز اوکراین نیز خسارت وارد کرد.

ارتش روسیه روز جمعه تاکید کرد یک قطار حامل سلاح و تجهیزات نظامی غربی را در شهر اوداچنی در شرق اوکراین و همچنین شماری از سربازان و تجهیزات نظامی در «بالاکلیا» را هدف قرار داده است.

تشدید حملات روسیه به شبکه راه‌آهن اوکراین

روسیه از مارس گذشته حمله به زیرساخت‌های اوکراین از جمله حمل و نقل، به‌ویژه شبکه راه‌آهن، و نیروگاه‌ها را تشدید و بسیاری از آنها را ویران کرده است.

حمله به شبکه راه‌آهن اوکراین در حالی انجام می‌گیرد که ایالات متحده کمک‌های خود به اوکراین را، که به دلیل اختلافات بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها متوقف شده بود، از سر گرفته است.

پس از بسته‌شدن آسمان اوکراین در فوریه 2022، حمل و نقل مسافران غیرنظامی، باربری تجاری و انتقال تسلیحات نظامی در شبکه راه‌آهن این کشور صورت می‌گیرد.

راه آهن اوکراین طی دو سال گذشته بارها هدف بمباران هوایی و حمله‌های موشکی روسیه قرار گرفت و در هفته‌های گذشته شاهد افزایش این حملات بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید