پنتاگون از آغاز فاز اول ساخت اسکله موقت دریایی در غزه خبر داد

به گفته مقامات آمریکایی، این اقدام، استقرار نیروی میدانی در نوار غزه که شاهد جنگ است را شامل نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد که ایالات متحده، ساخت اسکله دریایی در غزه برای افزایش دسترسی به کمک‌رسانی به این نوار تحت محاصره را آغاز کرد.

ژنرال پت راید، سخنگوی پنتاگون، پنج‌شنبه 6 اردیبهشت به خبرنگاران گفت: «تاکید می‌کنم که کشتی‌های جنگی آمریکایی، اولین فاز ساخت یک بندر و اسکله موقت در دریا را آغاز کردند».

این اسکله موقت دریایی به کشتی‌های نظامی یا غیرنظامی اجازه می‌دهد، محموله‌های خود را تخلیه کنند تا این کمک‌ها متعاقبا توسط کشتی‌های پشتیبانی لجستیکی به اسکله‌ای در ساحل منتقل ‌شود.

به گفته مقامات آمریکایی، این اقدام، «استقرار نیروی میدانی در نوار غزه که شاهد جنگ است را شامل نمی‌شود» ولی سربازان آمریکایی در حین ساخت اسکله، در نزدیکی نوار غزه حضور خواهند داشت که نیروهای اسرائیلی نیز بر این عملیات نظارت خواهند کرد.

توزیع کمک‌ها

وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرد که سازمان‌های غیردولتی احتمالاً موظف خواهند شد، این کمک‌ها را پس از رسیدن به نوار، توزیع کنند.

نوار غزه از یک بحران انسانی بسیار جدی رنج می‌برد که ناشی از جنگی است که بیش از شش ماه میان اسرائیل و حماس ادامه دارد و ساکنان آن به شدت، به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید