روسیه از هدف قرار دادن قطار حامل سلاح‌های غربی در «دونتسک» خبر داد

ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین بسته‌های حمایت‌های مالی و نظامی خود به کییف، طی یک مصوبه قانونی نزدیک به 61 میلیارد دلار برای اوکراین اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از یک سری حملاتی که شبکه راه آهن را هدف قرار داد، ارتش روسیه، جمعه 7 اردیبهشت تایید کرد که قطاری را در منطقه دونتسک اوکراین حامل سلاح‌های غربی به کییف بود را بمباران کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک قطار حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی غربی را در نزدیکی شهر «اوداچنی» هدف قرار داده است، بدون اینکه توضیح بیشتری در مورد نتیجه این حمله ارائه دهد.

این حمله پس از آن صورت گرفت که روز گذشته اعلام شد گروه نیروهای روسی «دنپر» استحکامات 3 تیپ اوکراینی را هدف قرار داده و حدود 35 سرباز را «خنثی» کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که طی 24 ساعت یگان‌های گروه «دنپر» نیروها و تجهیزات تیپ مکانیزه 117 اوکراین و تیپ‌های 121 و 126 دفاع نظامی در استان‌های «زاپروژیا» و «خرسون» هدف حمله قرار گرفتند.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، خسارات طرف اوکراینی به 35 سرباز، دو خودرو، توپخانه هویتزر 155 میلی متری «F-H70» ساخت بریتانیا، سه توپ 155 میلی متری «M-777» ساخت آمریکا، یک توپ 122 میلی متری«M-102» و یک توپ «D-30» ساخت آمریکا رسیده است.

بسته کمکی به اوکراین

این تحولات پس از آن رخ داد که مجلس سنای آمریکا هفته گذشته پیش‌نویس قانون مربوط به بسته کمکی به اوکراین، اسرائیل و تایوان را به ارزش 95 میلیارد دلار پس از ماه‌ها به تعویق انداختن، تصویب کرد که بلافاصله از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده امضا شد.

در حالی که تصویب این لایحه قانونی پیروزی بزرگی برای رئیس جمهوری ایالات متحده به شمار می‌رود و دموکرات‌ها در کنگره و میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا، مدت‌هاست برای ارسال کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین تلاش می‌کردند، محافظه‌کاران در آمریکا اما به‌طور فزاینده‌ای از حمایت‌های خود از کییف عقب‌ نشسته‌اند.

بسته حمایت‌های جدید آمریکا شامل کمک نزدیک به 61 میلیارد دلار به اوکراین، بیش از 26 میلیارد دلار برای اسرائیل و بیش از 8 میلیارد دلار برای دو منطقه اقیانوس‌ هند و اقیانوس آرام ارائه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید