دبیرکل «ناتو»: آلمان تاکنون بیشترین کمک‌های نظامی را به اوکراین ارائه کرده است

وزیر دفاع آمریکا: به ارزش 6 میلیارد دلار تسلیحات جدید برای اوکراین خریداری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو»، جمعه 7 اردیبهشت اعلام کرد که در اروپا آلمان بیشترین کمک‌های نظامی را به اوکراین اختصاص داده است.

استولتنبرگ، در نشستی از برلین درباره ارائه کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین ضمن اشاره به این که آلمان کشوری است که بیشترین کمک‌های نظامی را در اروپا به اوکراین ارائه داده است، افزود آلمان و بریتانیا واحدهای جاسوسی روسیه را در خاک خود شناسایی کرده‌اند.

احضار سفیر روسیه در لندن

پس از اظهارات دبیرکل «ناتو» مبنی بر شناسایی هسته‌‌های جاسوسی روسیه در خاک آلمان و بریتانیا، دولت بریتانیا سفیر مسکو در لندن را در ارتباط با آن چه «فعالیت‌های پلید روسیه» در خاک این کشور توصیف کرده است، احضار کرد.

از سوی دیگر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز جمعه ارسال سامانه‌های دفاع هوایی بیشتر به کی‌یف برای کمک به مقابله با حملات روسیه را درخواست کرد و افزود که تزلزل در اختصاص بودجه آمریکا، به مسکو کمک کرد تا به اقدامات نظامی خود ادامه دهد.

زلنسکی در ابتدای نشست آنلاین تحت رهبری ایالات متحده در مورد اوکراین، گفت: جنگنده‌های روسیه امسال بیش از 9000 بمب بر اوکراین ریختند و ما برای سرنگونی جنگنده‌های روسی به قابلیت‌های دفاعی نیاز داریم تا به مواضع و قلمرو ما نزدیک نشوند.

خرید تسلیحاتی به ارزش 6 میلیارد دلار

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفت که گفت‌وگوها طی این نشست بر روی قابلیت‌های دفاع هوایی اوکراین تمرکز خواهد یافت.
وزیر دفاع آمریکا همچنین خرید تسلیحات جدید برای اوکراین به ارزش 6 میلیارد دلار را اعلام کرد.

گفتنی است که ایالات متحده بزرگترین اهداکننده کمک‌های نظامی به اوکراین است که از زمان آغاز جنگ ده‌ها میلیارد دلار به این کشور اختصاص داده است.

اما کنگره تا ماه جاری طرحی که از حدود یک سال و نیم پیش برای اختصاص دادن بودجه کلان به کییف ارائه شده است را تصویب کند. رئیس جمهوری ایالات متحده این مصوبه قانونی را در روز چهارشنبه امضا کرد.

بسته کمکی اولیه واشینگتن برای اوکراین شامل وسایل نقلیه و مهمات پدافند هوایی استینگر، مهمات اضافی برای سامانه‌های موشکی توپخانه بسیار متحرک، مهمات توپخانه 155 میلی متری، مهمات ضد تانک و سایر تسلیحات است که می‌توانند بلافاصله در میدان نبرد مورد استفاده قرار گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید