پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران شد

پارلمان اروپا خواستار قرار گرفتن سپاه و حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای حمله پرتابه‌های ایران و گروه‌های حامی جمهوری اسلامی به اسرائیل در 25 فروردین را محکوم کرد و خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست «گروه‌های تروریستی» اتحادیه اروپا شد.

این قطعنامه که پنج‌شنبه، ششم اردیبهشت با 357 رای موافق تصویب شد، ضمن ابراز تاسف از حمله منتسب به اسرائیل علیه کنسولگری ایران در دمشق، خواستار تشدید تحریم‌ها علیه افراد و نهادهای وابسته به جمهوری اسلامی و مقابله با «گروگان‌گیری» شهروندان غربی و دو تابعیتی به‌دست نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی شد.

این قطعنامه ضمن اشاره به «نقش بی‌ثبات‌کننده ایران و گروه‌های نیابتی این کشور» در خاورمیانه، خواستار گسترش تحریم‌های کنونی علیه جمهوری اسلامی شد و از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ها علیه برنامه پهپادی و موشکی ایران استقبال کرد.

پارلمان اروپا از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواست حزب‌الله را به صورت کامل در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

حملات پرتابه‌های ایران از خاک این کشور و حمله موشکی گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی از لبنان، یمن و بلندی‌های جولان علیه اسرائیل در این قطعنامه به شدت محکوم و بر تامین امنیت اسرائیل و شهروندانش تاکید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید