رقیب مادورو: در صورت پیروزی زندانی‌های سیاسی را آزاد می‌کنم

در دوران ریاست جمهوری طولانی مادورو، به دلیل پیگرد سیاسی و دشواری‌های اقتصادی، بیش از 7 میلیون نفر ونزوئلا را ترک کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ادموندو گونزالز، نامزد مخالف دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کرد در صورت برنده شدن در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، زندانیان سیاسی را آزاد کند و مسیر بازگشت فراریان از کشور را هموار کند.

به گزارش «رویترز»، ائتلاف مخالف دولت حاکم، پس از آنکه کاندیدای اصلی آن ماریا کورینا ماخادو رد صلاحیت شد، و فرد جایگزین وی نیز نتوانست برای انتخابات ثبت نام کند، گونزالز را به عنوان نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری 28 ژوئیه معرفی کرد.

گونزالز، دیپلمات سابق 74 ساله که در الجزایر و آرژانتین خدمت کرده است، به نمایندگی از سه حزب مخالف دولت در انتخابات شرکت می‌کند. این در حالی است که مادورو، که بیش از یک دهه است در قدرت است، نامزد 13 حزب است.

گونزالز در فیلمی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت: «ما متعهد به انجام گذاری هستیم که در جریان آن آزادی زندانیان سیاسی، بازگشت کسانی که تبعید شده‌اند، و بازگشت تمام ونزوئلایی‌هایی که مجبور به ترک وطن خود شده و اکنون مایل به بازگشت هستند، تضمین شود.»

به گفته رویترز، در دوران ریاست جمهوری طولانی مادورو، به دلیل پیگرد سیاسی و دشواری‌های اقتصادی، بیش از 7 میلیون نفر ونزوئلا را ترک کرده‌اند، و بیشتر آنها به کشورهای همسایه در آمریکای لاتین مهاجرت کرده‌اند.

گونزالس در سخنرانی ضبط شده خود افزود: «هنگام آن رسیده تا برای بهبود دموکراسی دست در دست هم راهپیمایی کنیم. هنگام آن است تا اختلافات‌مان را کنار بگذاریم و برای دست یافتن به پیروزی در انتخابات با هم کار کنیم.»

گونزالز بعدا در مصاحبه‌ای رادیویی گفت که اگر او در ماه ژوئیه پیروز انتخابات شود، با دولت مادورو مذاکره خواهد کرد تا انتقال قدرت به صورت عادی انجام شود. او همچنین گفت که به باور وی سایر کشورهای منطقه مادورو را تشویق می‌کنند تا به نتیجه انتخابات احترام بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید