بلاروس: برای مقابله با هرگونه حمله با مسکو همکاری می‌کنیم

رئیس جمهوری بلاروس امروز استقرار تسلیحات اتمی روسیه در خاک کشورش را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام استقرار تسلیحات هسته‌ای روسیه در خاک بلاروس، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، پنج‌شنبه 6 اردیبهشت تایید کرد در صورت برخورد «ناتو» با روسیه، کشورش اولین هدف حمله خواهد بود.

اطلاعات و داده‌های دقیق

لوکاشنکو گفت کشورش اطلاعات و داده‌های دقیقی درباره تعداد سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در اروپا دارد.

او در سخنرانی خود در نشست کنگره خلق بلاروس گفت: «به یاد داشته باشید، مدام ما را به خاطر استقرار تسلیحات هسته‌ای در بلاروس سرزنش می‌کنند، اگر درگیری رخ دهد ابتدا ما ضربه می‌خوریم.»

رئیس جمهوری بلاروس با تاکید بر اینکه کشورش اطلاعات و داده‌های دقیقی درباره تعداد سلاح‌‎های هسته‌ای آمریکا در اروپا دارد، گفت: «بیش از 200 موشک و بمب در پایگاه‌های هوایی اروپا مستقر شده و هر کدام را جداگانه شمرده‌ایم.»

این یک سال پس از آن اتفاق افتاد که لوکاشنکو اعلام کرد روسیه انتقال برخی از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی به بلاروس را آغاز کرده است.

لوکاشنکو در آن زمان توضیح داد بلاروس برای آماده‌سازی مکان‌های ذخیره‌سازی لازم برای میزبانی از تسلیحات هسته‌ای روسیه قبل از شروع فرآیند انتقال کار می‌کرد. او همچنین تاکید کرد که هیچ هراسی از میزبانی سلاح‌های هسته‌ای روسیه در خاک کشورش ندارد.

رئیس جمهوری بلاروس گفت: «ما مسئول این هستیم، این‌ها مسائل جدی است، همه چیز درست می‌شود.»

سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی روسیه

امضای توافقتنامه مسکو با مینسک، به مسکو اجازه استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی روسیه در خاک بلاروس که برجسته‌ترین متحد آن است را می‌دهد.

اگرچه این توافق محدود به استقرار سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی است، اما لوکاشنکو، در مارس سال گذشته به احتمال دریافت تسلیحات هسته‌ای استراتژیک از روسیه اشاره کرد و مدعی شد کشورهای غربی در حال آماده‌سازی برای حمله به بلاروس و نابودی کشورش هستند.

او امروز استقرار تسلیحات اتمی روسیه در خاک کشورش را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید