ارتش آمریکا: یک موشک حوثی‌ها را بر فراز خلیج عدن منهدم کردیم

مرکز امنیت دریانوردی بریتانیا «آمبری»، صبح چهارشنبه خبر داد، گزارشی مبنی بر وقوع حادثه‌ای در جنوب غربی عدن دریافت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که یکی از کشتی‌های ائتلاف با موفقیت، یک موشک بالستیک ضد‌کشتی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌‌های مورد حمایت ایران در یمن بر فراز خلیج عدن پرتاب شد را منهدم کردند.

«سنتکام»، پنج‌شنبه 6 اردیبهشت با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «این موشک بالستیک ضدکشتی احتمالاً کشتی تجاری «یورک تاون» را هدف قرار داده بود.»

سنتکام افزود این حادثه که حدود ساعت 11:51 صبح (به وقت صنعا) رخ داد، منجر به وقوع هیچگونه خسارتی در کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا تجاری نشده است.

به گفته سنتکام، طی رویدادی جداگانه، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده با پهپاد را بر فراز مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن منهدم کرد.

به گفته فرماندهی مرکزی آمریکا این اقدام پس از آنکه «مشخص شد که این موشک و پهپادها تهدیدی فوری برای نیروهای آمریکایی، ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه هستند» اتخاذ شد.

شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن، شامگاه چهارشنبه 5 اردیبهشت با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که این گروه یک کشتی، یک ناوشکن آمریکایی و یک کشتی اسرائیل را هدف حمله قرار داده‌اند.

حوثی‌ها در بیانیه خود مدعی شدند که در تازه‌ترین حملات خود یک کشتی را در خلیج عدن، یک کشتی اسرائیلی با نام «ام.اس. سی مرکروز» را در اقیانوس هند و یک ناوشکن آمریکایی را هدف گرفته‌اند.

در بیانیه آمده است که شماری از افراد نیروی دریایی این گروه، کشتی «مرسک یورک تاون» را در خلیج عدن با تعدادی از موشک‌های ضدکشتی هدف ضربات دقیق خود قرار داده‌اند.

در این بیانیه نیز اشاره شده است که یک ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن و همچنین یک کشتی اسرائیلی با نام «ام.اس.سی. وراکروز» با حملات پهپادی این گروه در اقیانوس هند هدف حمله قرار گرفته‌اند.

مرکز امنیت دریانوردی بریتانیا «آمبری»، صبح چهارشنبه خبر داد، گزارشی مبنی بر وقوع حادثه‌ای در جنوب غربی عدن دریافت کرده است.

بنا به گزارش «آمبری» این حادثه در فاصله 72 مایلی از بندر جیبوتی در جنوب غربی عدن رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید