پوتین: به همکاری بین‌المللی برای تاسیس نظم نوین چندقطبی پایبندیم

رئیس جمهوری روسیه بار دیگر بر لزوم مجازات عاملان و امران حمله تروریستی به مجتمع کروکوس مسکو تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، چهارشنبه پنجم اردیبهشت تاکید کرد مسکو آماده است برای تشکیل نظم جهانی جدید چند قطبی و تقویت امنیت بین‌المللی با همه طرف‌ها همکاری کند.

پوتین در یک سخنرانی ویدیویی در دوازدهمین نشست بین‌المللی مقام‌های بلندپایه درباره مسائل امنیتی که در سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شد، گفت: «روسیه مصمم است با همه شرکایی که به دنبال تضمین امنیت جهانی و منطقه‌ای بوده، برای شکل‌دهی به یک نظم جهانی جدید که منافع اکثریت کشورها را برآورده سازد، همکاری نزدیک داشته باشد.»

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین بر لزوم شناسایی و مجازات عاملان، حامیان، و سازمان‌دهندگان حمله تروریستی که 22 مارس در مجتمع تفریحی «کروکوس» در حومه مسکو رخ داد و منجر به کشته شدن 144 نفر و زخمی شدن 551 تن شد، تأکید کرد.

پوتین خاطرنشان کرد که تروریسم همچنان یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها علیه جهان در قرن بیست‌ویکم محسوب می‌شود و افزود که تروریست‌ها با پشتیبانی برخی سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، به دنبال بی‌ثبات‌سازی دولت‌ها بوده و می‌خواهند میان نژادها و ادیان نفرت ایجاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد که روش‌های جنایتکاران «پیچیده‌تر و وحشیانه‌تر» شده است و این مسئله در جریان حمله تروریستی خونین که سالن کروکوس در حومه مسکو را هدف قرار داد، مشهود بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید