دومین سفر در کمتر از یک سال؛ بلینکن وارد چین شد

بلینکن به چین هشدار خواهد داد که واشینگتن در صورت عدم توقف ارسال فناوری چینی مرتبط با تسلیحات به روسیه، اقدامات تحریمی را علیه پکن اجرا خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در دومین سفر به چین در طی کمتر از یک سال، چهارشنبه پنجم اردیبهشت به شانگهای رسید. این سفر با هدف فشار بر پکن برای کاستن از حمایت‌هایش از روسیه و در عین حال تقویت ثبات در روابط دوجانبه انجام شده است.

بر اساس گزارش‌ «فایننشال تایمز»، بلینکن تاکید کرد که آمریکا و متحدانش مانع ادامه تامین قطعات مورد نیاز صنعت نظامی روسیه توسط پکن خواهند شد. به گفته‌ منابع آگاه، آمریکا در حال بررسی اعمال تحریم‌هایی علیه نهادهای مالی و دیگر موسسات چینی است. واشینگتن در هفته‌های اخیر هشدارهای خود را در این‌باره در نشست‌هایی با هم‌پیمانان اروپایی و کشورهای «گروه هفت» افزایش داده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در یک فرمان اجرایی در ماه دسامبر به موسسات مالی خارجی هشدار داده بود که در صورت تسهیل معاملات بزرگ مربوط به صنعت نظامی روسیه، خطر از دست دادن دسترسی به سیستم مالی آمریکا را خواهند داشت.

به گفته دنیس وایلدر، استاد دانشگاه جورج تاون، چین به دلیل حمایت‌های خود از روسیه در جنگ با اوکراین، نگران افزایش تحریم‌های آمریکا به ویژه در بخش بانکی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید