رزمایش شبیه‌سازی ضدحمله هسته‌ای در کره شمالی

این اولین رزمایش تاکتیکی شبیه‌سازی «ضدحمله هسته‌ای» با استفاده از موشک‌اندازهای «فوق‌ بزرگ» 600 میلی‌متری است که با هدایت و نظارت مستقیم «کیم جونگ اون» انجام می‌‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری کره شمالی، سه‌شنبه 4 اردیبهشت اعلام کرد، کیم جونگ اون رهبر این کشور بر اولین رزمایش تاکتیکی شبیه‌سازی «ضدحمله هسته‌ای» نظارت کرد.

بیانیه خبرگزاری دولتی کره شمالی یک روز پس از آن منتشر شد که ارتش کره جنوبی اعلام کرد، پیونگ یانگ تعدادی موشک‌های بالستیک کوتاه برد را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

کره جنوبی گفت شلیک این موشک‌ها به عنوان بخشی از یک سری آزمایش‌های موشکی است که کره شمالی از ابتدای سال جاری انجام داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، رهبر این کشور از «قدرت و دقت» موشک‌ اندازهای «فوق بزرگ» که در جریان رزمایش روز دوشنبه شرکت کردند و به هدف خود در جزیره‌ای به فاصله 352 کیلومتری اصابت کردند، تمجید کرد.

بر اساس این گزارش، این اولین رزمایش تاکتیکی شبیه‌سازی «ضدحمله هسته‌ای» با استفاده از موشک‌اندازهای چندگانه «فوق‌ بزرگ» 600 میلی‌متری است که با هدایت و نظارت مستقیم کیم جونگ اون، انجام می‌‌گیرد.

موشک‌اندازهای فوق بزرگ

خبرگزاری کره شمالی تاکید کرد، «یگان‌های موشک‌انداز فوق بزرگ»، موشک‌های «مجهز به کلاهک‌های هسته‌ای تقلیدی خود را به جزیره‌ای واقع در 352 کیلومتری مقر برگزاری رزمایش شلیک کرده و همه آنها به دقت به اهداف خود اصابت کردند.

طبق این گزارش رهبر کره شمالی از موفقیت این رزمایش ابراز «خوشنودی» کرده است.

ارتش کره جنوبی، دوشنبه اعلام کرد که موشک‌های کره شمالی از منطقه پیونگ یانگ پرتاب شده و مسافتی حدود 300 کیلومتری را طی کرده و در آب های شرق شبه‌جزیره کره سقوط کردند.

ارتش کره جنوبی این آزمایش را یک «تحریک آشکار» نظامی توصیف کرد.

ژاپن نیز تأکید کرد که پرتاب این موشک‌ها توسط کره شمالی را زیر نظر داشته است.

سخنگوی دولت ژاپن گفت که یکی از این موشک‌ها به حداکثر ارتفاع 50 کیلومتری رسیده و خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی این شبیه‌سازی در واکنش به مانورهای هوایی سالانه آمریکا و کره جنوبی که از 12 آوریل در پایگاه کونسان در کره جنوبی آغاز شد، انجام گرفت.

کره شمالی رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی را «بسیار تحریک آمیز و تهاجمی» تلقی می‌کند که آشکارا علیه پیونگ یانگ انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید