پرونده حق‌السکوت؛ دادستان‌ می‌گوید ترامپ انتخابات 2016 را آلوده کرد

دادستان گفت مکالمات ضبط ‌شده ترامپ که در آنها روی جزئیات طرح پرداخت حق‌السکوت کار کرده موجود است و در دادگاه پخش خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان پرونده حق‌السکوت روز دوشنبه اعلام کرد دونالد ترامپ با پرداخت پول به استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های پورنو برای انکار روابط جنسی خود با وی، قانون‌شکنی کرد و انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا را «آلوده» کرد.

به گزارش «رویترز»، در اولین روز محاکمه کیفری رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، دادستانی دادگاه نیویورک ترامپ را متهم کرد در زمانی که اتهامات جنسی دیگری نیز متوجه وی بوده است، او تلاش کرده با پرداخت حق‌السکوت به یک هنرپیشه فیلم‌های سکسی، رای‌دهندگان آمریکایی را پیش از انتخابات فریب دهد.

متیو کولانجِلو، دادستان ناحیه نیویورک گفت: «این یک توطئه برنامه‌ریزی‌شده، هماهنگ، و طولانی‌مدت برای تأثیرگذاری بر انتخابات سال 2016 بود، به منظور کمک به دونالد ترامپ از طریق پول خرج کردن‌های غیرقانونی برای ساکت کردن افرادی که حرف بدی برای گفتن درباره رفتار وی داشتند.»

دادستان در پایان اظهارات خود تاکید کرد: «این یک کلاهبرداری علنی است.»

کولانجلو به هیئت منصفه گفت به منظور پشتیبانی از اظهارات شاهدانی که علیه ترامپ شهادت داده‌اند، مکالمات ضبط ‌شده ترامپ که در آنها روی جزئیات طرح پرداخت حق‌السکوت کار کرده است، و همچنین مجموعه‌ای از مدارک نوشتاری در این باره را خواهند شنید و دید.

در مقابل، تاد بلانش، وکیل ترامپ مدعی شد که رئیس‌جمهوری پیشین مرتکب جنایتی نشده است، و افزود آلوین برگ، وکیل ناحیه منهتن، نباید اصلا این پرونده را در دادگاه طرح می‌کرد.

به گفته بلانش: «هیچ خطایی در تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات وجود ندارد. دموکراسی یعنی همین. ولی آنها [دادستان‌ها] یک نمای بدی به این قضیه می‌دهند، گویی جرم است.»

به گفته رویترز، در این جلسه اعضای هیئت منصفه خلاصه‌ای از اظهارات اولین شاهد دادستان را نیز شنیدند. این شاهد دیوید پکر، ناشر سابق مجله «نشنال اینکوایرر» بود. دادستان‌ها می‌گویند پکر توسط ترامپ انتخاب شده بود تا داستان‌های ناخوشایند درباره وی را پیدا و سرکوب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید