اوکراین: روسیه 25000 سرباز برای حمله به شهر استراتژیک آماده کرده است

تصرف این شهر نیروهای روسی را به دو شهر استراتژیک مهم اوکراین یعنی کراماتورسک و اسلوویانسک نزدیک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد روسیه نیرویی بین بیست تا بیست و پنج هزار نفر سرباز برای حمله به شهر استراتژیک «چَسیف یار» و روستاهای اطراف آن در شرق اوکراین آماده کرده است. مقامات اوکراینی چند هفته است که درباره قصد روسیه برای حمله به این شهر هشدار می‌دهند.

به گزارش «رویترز»، شهر چسیف یار در منطقه استراتژیک دونتسک که تا حدودی به اشغال نیروهای روسی درآمده است قرار دارد. این شهر در حال حاضر تحت کنترل کامل نیروهای اوکراینی است، اما کی‌يف می‌گوید مسکو قصد دارد تا 9 ماه مه آن را تصرف کند.

روز 9 مه برای روسیه دارای اهمیت تاریخی است. مسکو در این روز سالگرد پایان جنگ جهانی دوم را جشن می‌گیرد. در این روز با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، یک رژه نظامی بزرگ در میدان سرخ برگزار می‌شود.

نظر وولوشین، سخنگوی فرماندهی نظامی شرقی ارتش اوکراین در این باره گفت: «وضعیت اطراف شهر بغرنج است اما اوضاع قابل کنترل است. مدافعان ما در حال هم تقویت و هم تثبیت خط مقدم جنگ هستند.»

وولوشین که در تلویزیون سخن می‌گفت، اظهار کرد که بین بیست تا بیست و پنج هزار نفر سرباز روس آماده حمله به چسیف یار و روستاهای اطراف آن هستند. تصرف این شهر نیروهای روسی را به دو شهر استراتژیک مهم اوکراین یعنی «کراماتورسک» و «اسلوویانسک» نزدیک می‌کند.

به گفته رویترز، روسیه در ماه‌های اخیر، تا حدودی به لطف کاهش کمک‌های غرب به اوکراین، در حال پیشرفت روی زمین بوده است. با این حال، انتظار می‌رود کمک‌های نظامی آمریکا که اخیرا به تصویب رسید، تا حدودی کمبود مهمات ارتش اوکراین را تسکین دهد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در این باره در «تلگرام» نوشت: «اوضاع برای سربازان ما دشوار است، اما دریافت کمک‌های لازم موقعیت را برابر می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید