زلنسکی: بسته حمایتی آمریکا از اوکراین پیامی قوی به کرملین می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، یک‌شنبه دوم اردیبهشت گفت، تصویب بسته 60 میلیارد دلاری مجلس نمایندگان آمریکا،در حمایت از اوکراین، «پیامی قوی» به کرملین می‌فرستد که بر اساس آن ایالات متحده در کنار کی‌یف ایستاده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، زلنسکی در مصاحبه‌ با شبکه «ان‌بی‌سی» بار دیگر از واشینگتن خواست روند تصویب این لایحه در سنا را سرعت بخشیده و تحویل تسلیحات به ویژه سامانه‌های دفاع هوایی و تسلیحات دوربرد، که به گفته زلنسکی در اولویت است، را به مرحله اجرا درآورد.

قدردانی از مجلس نمایندگان آمریکا

زلنسکی، شنبه اول اردیبهشت، از تصویب پیش‌نویس لایحه مجلس نمایندگان آمریکا برای کمک نظامی این کشور به اوکراین قدردانی کرد و گفت: «این کمک‌ها باعث نجات انسان‌ها خواهد شد و پایانی عادلانه بر جنگ با روسیه به همراه دارد.»

رئیس جمهوری اوکراین در پلتفرم «ایکس» نوشت: «از مجلس نمایندگان آمریکا و دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه و مایک جانسون، رئیس مجلس، برای تصمیمی که تاریخ را در مسیر درست نگه می‌دارد، سپاسگزارم.»

زلنسکی افزود این لایحه «از گسترش جنگ جلوگیری خواهد کرد و جان هزاران نفر را نجات می‌دهد و به ملت ما کمک می‌کند قدرتمندتر شود».

رئیس جمهوری اوکراین در یک سخنرانی شامگاهی گفت: «سربازان اوکراینی در خط مقدم، این کمک‌ها را احساس خواهند کرد.» او از نقش «رهبری آمریکا» در حفظ نظم جهانی قدردانی کرد.

زلنسکی در ادامه افزود: «قطعا از حمایت آمریکا برای تقویت ملت خود و پایان عادلانه این جنگ استفاده خواهیم کرد. جنگی که پوتین، رئیس جمهوری روسیه، باید آن را ببازد.»

مجلس نمایندگان آمریکا، شنبه یکم اردیبهشت، لایحه کمک 60.84 میلیارد دلاری واشینگتن به اوکراین را تصویب کرد. پیش‌بینی می‌شود که سنای آمریکا، با اکثریت دموکرات‌، این لایحه را تصویب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید