کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌هایی بر واردکنندگان نفت ایران را به تصویب رساند

به موجب طرح تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکا، اموال بلوکه شده روسیه در ایالات متحده مصادره شده و به اوکراین واگذار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه خبری آمریکایی «سی ان ان» شنبه یکم اردیبهشت گزارش داد که مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رسانده که به دولت آمریکا این امکان را می‌دهد تا تحریم‌هایی را بر بنادر و پالایشگاه‌هایی که نفت ایران را تحویل گرفته و پالایش می‌کنند، اعمال کند.

به گزارش این شبکه خبری به موجب این طرح تصویب شده در کنگره آمریکا، اموال بلوکه شده روسیه در ایالات متحده مصادره شده و به اوکراین واگذار می‌شود.

در این راستا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از تصویب طرح تامین مالی اوکراین، اسرائیل و تایوان در کنگره ایالات متحده استقبال کرد.

شبکه روسی «اسپونتیک» به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گزارش داد که در واکنش به تصویب این طرح ایالات متحده آمریکا را در ارتباط با «مصادره دارایی‌های روسیه» مسئول دانست.

پسکوف گفت مصادره اموال روسیه علاوه بر این‌که به چهره ایالات متحده خدشه وارد می‌کند، سرمایه‌گذاران را نیز از این کشور ترسانده و دور خواهد کرد.

در واکنش سخنگوی کرملین آمده است که «بسته حمایتی کمک مالی آمریکا به اوکراین، این کشور را بیشتر به ویرانه تبدیل کرده و بر تعداد کشته شدگان خواهد افزود».

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد که کشورش به این مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای مصادره دارایی‌های روسیه پاسخ خواهد داد.

این مصوبه قانونی همچنین تحریم‌هایی را علیه هر فرد یا نهادی که در فعالیت‌های مرتبط با تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده علیه برنامه موشکی ایران یا واردات یا فروش موشک‌ها و پهپادهای ایرانی نقش دارد، اعمال می‌کند.

این طرح تصویب شده همچنین محدودیت‌ها و تحریم‌های بیشتری را علیه صادرکنندگان کالاها و فناوری‌های ساخت آمریکا به ایران اعمال می‌‌کند.

روزنامه «فایننشال تایمز» پیش‌تر با استناد به داده‌هایی از شرکت «کپلر» رصد‌کننده محموله‌های نفتی در جهان، گزارش داده بود که تقریبا اغلب فروش‌های نفت ایران از ابتدای سال جاری به چین انجام شده است.

این روزنامه همچنین پیش‌بینی کرده بود که اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران احتمالا به بی‌ثباتی در بازار نفت و همچنین آسیب‌زدن به روابط میان ایالات متحده و چین منجر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید