پیشی‌گرفتن بایدن از ترامپ در جمع‌آوری کمک‌های مردمی

کمپین بایدن توانست تنها در مارس گذشته، بیش از 43 میلیون دلار کمک جمع‌آوری کند در حالی که ستاد انتخاباتی ترامپ شنبه یکم اردیبهشت اعلام کرد که 15 میلیون دلار را در مارس گذشته جمع‌آوری کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رقابت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و جو بایدن رئیس جمهوری کنونی تنها به مبارزات انتخاباتی و سخنرانی‌های آتشین این دو نفر محدود نشده و روند جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمپین‌های انتخاباتی آنها را نیز دربر می‌گیرد.

بنا به گزارش‌ها، بایدن از روند جمع‌آوری پول از طریق کمک‌های مالی نه تنها خشنود است بلکه از این طریق، هزینه‌های مربوط به رقابت قریب‌الوقوع انتخاباتی را پوشش می‌دهد.

مشکلات فزاینده ترامپ

این در حالی است که ترامپ وضعیت دشواری را تجربه می‌کند به طوری که ستاد سیاسی این نامزد خبرساز، اعلام کرده است که مارس گذشته، 3.6 میلیون دلار بابت هزینه‌های وکلا پرداخت کرده که عملا از بودجه کمپین انتخاباتی ترامپ می‌کاهد که از رقیب خود در جمع‌آوری کمک‌های مالی عقب مانده است.

ترامپ با 4 محاکمه جنایی مواجه است که یکی از آنها این هفته آغاز شد.

گروه سیاسی وابسته به ترامپ موسوم به «سیو آمریکا»، کمیته انتخابات فدرال را در جریان ریز پول‌های کلانی که از سوی خرده کمک دهندگان برای تامین هزینه‌های این شکایات جمع‌آوری شده قرار داد که به کاهش بودجه کمپین انتخاباتی ترامپ انجامیده است.

این گروه که از کمیپن انتخاباتی ترامپ جداست، بیشترین مبالغ کمک‌ها را قبل از اعلام نامزدی او جمع‌آوری کرده است.

بیش از 59 میليون دلار هزینه

اگرچه این گروه، جزییات مبالغ هزینه شده برای هر شکایتی را که ترامپ با آن روبه‌رو است، فاش نکرد، گزارش‌های آن نشان می‌دهد که از ابتدای سال 2023 بیش از 59 میلیون دلار را صرف پرداخت هزینه‌ وکلا کرده است.

از سویی کمپین انتخاباتی ترامپ شنبه یکم اردیبهشت اعلام کرد که 15 میلیون دلار را در مارس گذشته جمع‌آوری کرده که 11 میلیون دلار از ماه قبلی بیشتر است که به هیچ‌وجه با مبالغ جمع‌آوری شده از سوی کمپین بایدن قابل مقایسه نیست.

ترامپ مرتبا در جمع‌آوری کمک‌های مالی از بایدن دموکرات عقب می‌افتد به طوری که کمپین بایدن توانست تنها در مارس گذشته، بیش از 43 میلیون دلار جمع‌آوری کند؛ آنهم در حالی که این دو ستاد انتخاباتی در حال آماده‌شدن برای رقابت در نوامبر آینده هستند.

به گزارش «رویترز»، تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از نزدیکی زیاد نرخ حمایت کنندگان حکایت داشت که نشان می‌دهد انتخابات پیش‌رو در 5 نوامبر آینده شاهد رقابت داغی میان این دو رقیب خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید