استقبال زلنسکی از تصویب کمک‌های جدید آمریکا به اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین: این کمک‌ها موجب نجات جان‌ها خواهد شد و پایانی عادلانه بر جنگ با روسیه می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از تصویب لایحه کمک‌های نظامی به اوکراین توسط مجلس نمایندگان آمریکا، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از کنگره قدردانی کرد.

زلنسکی در توئیتی در «ایکس» نوشت: «این کمک‌ها موجب نجات جان‌ها خواهد شد و پایانی عادلانه بر جنگ با روسیه می‌گذارد».

او همچنین با ابراز امتنان از مجلس نمایندگان آمریکا و دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه و شخص مایک جانسون، رئیس مجلس تاکید کرد: «این تصمیم، تاریخ را در مسیر درست نگاه می‌دارد».

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که این لایحه «از گسترش جنگ جلوگیری خواهد کرد و جان هزاران نفر را نجات می‌دهد و به ملت ما کمک می‌کند تا قدرتمندتر شود».
«پوتین باید شکست بخورد»

او همچنین در سخنرانی شامگاهی خود از طریق ویدئو کنفرانس تأکید کرد که سربازان اوکراینی در خط مقدم، این کمک‌ها را احساس خواهند کرد.

او ضمن تقدیر از «نقش رهبری آمریکا در حفاظت از نظام بین‌الملل مبتنی بر قانونمندی‌ها»، افزود: «ما مطمئناً از حمایت آمریکا برای تقویت ملت خود و پایان دادن عادلانه به این جنگ که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه باید در آن شکست بخورد، استفاده خواهیم کرد».

مجلس نمایندگان آمریکا، شنبه یکم اردیبهشت، لایحه کمک 60.84 میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد.

پیش‌بینی می‌شود که سنای آمریکا با اکثریت دموکرات‌، این لایحه را پس از تصویب پیش‌نویسی مشابه در بیش از دو ماه پیش و سپس ارائه آن به بایدن برای امضا، تصویب کند.

ماه‌های اخیر شاهد کاهش شور و شوق نمایندگان جمهوری‌خواه برای حمایت از اوکراین بود که موافقت خود با این کمک را به توافق با دولت بایدن برای کنترل مرز با مکزیک و ورود مهاجران، منوط کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید