روسیه در پاسخ به حمله پهپادی بزرگ اوکراین خارکیف را بمباران کرد

پهپادهای اوکراینی شامگاه جمعه با نفوذ به آسمان هشت منطقه روسیه یک سایت مخازن سوختی و 3 ایستگاه برق را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از حمله پهپادی اوکراین در شامگاه جمعه به یک سایت مخازن سوخت و سه ایستگاه برق در روسیه، نیروهای ارتش روسیه، شنبه یکم اردیبهشت، دو ساختمان مسکونی در منطقه «خارکیف» در شمال شرق اوکراین را بمباران کردند که به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر منجر شد.

بمباران روسیه همچنین شهر «ووچانسک» اوکراین را هدف قرار داد که حدود پنج کیلومتر با مرز روسیه فاصله دارد و اغلب آن در جنگ جاری در اوکراین هدف قرار گرفته شده است.

«اولگ سینیگوبوف» فرماندار منطقه اعلام کرد: «نیروهای روسیه یک ساختمان 9 طبقه و یک خانه شخصی را بمباران کردند که بر اثر آسیب رساندن به این منزل، یک شهروند 50 ساله در محل حادثه کشته شد.»

سینیگوبوف در ادامه افزود که در این حمله یک زن 60 ساله زخمی شده است.

در همین راستا، نیروی هوایی اوکراین، اعلام کرد که این بمباران پس از آن رخ داد که روسیه دست‌کم هفت موشک را در شامگاه جمعه به سمت اوکراین شلیک کرده که دو فروند از آن‌ها توسط پدافند هوایی این کشور سرنگون شد.

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از یک منبع در وزارت دفاع اوکراین گزارش داد که پهپادهای اوکراینی در شامگاه جمعه، بر فراز هشت منطقه روسیه پرواز کردند و یک انبار سوخت و سه ایستگاه برق را هدف قرار دادند.

این منبع آگاه توضیح داد، «دست‌کم 3 ایستگاه برق و یک انبار سوخت آسیب دیده و دچار حریق شد. هدف این حمله اوکراین هدف قرار دادن تاسیسات انرژی بود که مجتمع نظامی-صنعتی روسیه را تغذیه می‌کند.»

به گفته همین منبع، این حمله که در شامگاه جمعه انجام شد، یک «عملیات مشترک» بین سرویس امنیتی، اطلاعات نظامی و نیروهای مسلح اوکراین بود.»

واسیلی آنوخین، فرماندار منطقه «اسمولنسک شرقی» پیش از این گزارش داده بود که اوکراین در ساعات اولیه صبح شنبه «تاسیسات نفت و انرژی» را هدف حمله پهپادی قرار داد.

واسیلی آنوخین در ادامه گفت: «نیروهای پدافند هوایی روسیه، پهپادها را سرنگون کردند اما بر اثر ریزش آوار، مخزن سوخت و مواد قابل‌اشتعال آتش گرفت.

وزارت دفاع روسیه بدون ارائه جزئیات بیشتری اعلام کرد که 50 پهپاد اوکراینی از جمله یک پهپاد در حریم هوایی اسمولنسک، در شامگاه جمعه رهگیری شدند.

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود روسیه، شنبه گزارش داد که بمباران اوکراینی منجر به کشته شدن یک زن باردار در شهری نزدیک مرز اوکراین با روسیه شده است.

گلادکوف در این باره تصریح کرد: «شهر نوویا تاولژانکا در منطقه شهری شپکینسکی هدف بمباران اوکراین قرار گرفت که این حمله به کشته شدن یک زن باردار و جنین او منجر شد».

شایان ذکر است که اخیرا جنگ میان روسیه و اوکراین در حالی که ارتش اوکراین با کمبود بی‌سابقه تسلیحات و مهمات مواجه شده، وارد مرحله‌ای سرنوشت‌ساز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید