اف‌بی‌آی: هکرهای چینی آماده حمله به زیرساخت‌های آمریکا هستند

هکرهای چینی موفق شده‌اند به سازمان‌ها و کمپانی‌های آمریکایی در زمینه ارتباطات، انرژی، آب، و سایر بخش‌های مهم نفوذ کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریستوفر وری، رئیس پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی»، می‌گوید هکرهای چینی به زیرساخت‌های مهم ایالات متحده دسترسی پیدا کرده‌اند و منتظر «زمان مناسب» هستند تا به آمریکا «ضربه ویرانگر» بزنند.

به گزارش «رویترز»، کریستوفر وری، پنجشنبه در جریان اجلاس دانشگاه وندربیلت درباره درگیری‌های مدرن و تهدیدهای نوظهور گفت: «چین در حال توسعه توانایی برای ویران کردن زیرساخت‌های مهم ما در زمانی است که خودش بخواهد. برنامه پکن این است که برای القاء وحشت، به زیرساخت‌های غیرنظامی ما ضربه بزند.»

به گفته رئیس اف‌بی‌آی، «ولت تایفون» که یک کارزار هکری وابسته به حکومت چین است، موفق شده به سازمان‌ها و کمپانی‌های آمریکایی در زمینه ارتباطات، انرژی، آب، و سایر بخش‌های مهم نفوذ کند، و 23 اپراتور خط لوله را نیز هدف قرار داده است.

به گفته رویترز، سخنگوی وزارت خارجه چین اوایل هفته جاری ارتباط ولت تایفون با دولت چین را انکار کرد، اما تاکید کرد که این کارزار بخشی از یک گروه باج‌افزاری خلافکار است که ممکن است از چین نشات گرفته باشد. بعدا سفارت چین در آمریکا، با اشاره به سخنان وزارت خارجه این کشور، ادعای کارزار هکری پکن علیه واشینگتن را رد کرد.

به گفته سفارت چین در آمریکا: «برخی در ایالات متحده با استناد به مبداء حمله سایبری، برای چین پاپوش درست کرده‌اند و قصد ضربه زدن به آن را دارند. آنها ادعا می‌کنند که ایالات متحده قربانی شده است، در حالی که قضیه برعکس است، و مصداق سیاسی کردن مسائل مربوط به امنیت سایبری است.»

به گفته رئیس اف‌بی‌ای، هکرهای چینی از یک سری «بات‌نت»، که مجموعه‌ای از رایانه‌ها و سرورهای شخصی تحت نفوذ قرار گرفته در سراسر جهان است، برای پنهان کردن فعالیت‌های مخرب سایبری خود استفاده می‌کنند.

به گفته رویترز، کمپانی‌های فناوری و امنیت سایبری بخش خصوصی، شامل بازرسان امنیتی «گوگل» و «مایکروسافت»، پیشتر عملیات ولت تیفون را به حکومت چین نسبت داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید